Polityka i Społeczeństwo

Znamy wstępne wyniki wyborów w Rzeszowie! Rewelacyjny wynik Konrada Fijołka!

Poznaliśmy pierwsze, szacunkowe wyniki wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Zgodnie z przewidywaniami głosowanie wygrał prodemokratyczny kandydat Konrad Fijołek, który zdobył aż 55,8 procent głosów!

Rzeszowianie długo czekali na możliwość wyboru prezydenta w przedterminowych wyborach, które zostały rozpisane po rezygnacji Tadeusza Ferenca. Pierwotnie wybory miały odbyć się 9 maja, ale Mateusz Morawiecki przełożył je na 13 czerwca. Oficjalnie – z powodu pandemii.

W wyborach startowało czterech kandydatów: Konrad Fijołek wspierany przez opozycję, kandydat Solidarnej Polski Marcin Warchoł, kandydatka PiS Ewa Leniart i Grzegorz Braun z Konfederacji. Sondaże wskazywały wysoką wygraną Fijołka, pozostawało pytanie, czy do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna druga tura. Dziś poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Według wstępnych wyników, wybory wygrał Fijołek z 55,8-procentowym poparciem. Drugie miejsce zajęła Leniart, na którego zagłosowało 25,1% procent wyborców, trzecie – niespodziewanie Braun z 9,8-procentowym poparciem, a czwarte – Warchoł, który zdobył 9,3 procent głosów. Oficjalne wyniki przedstawi Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie, najprawdopodobniej w poniedziałek. Jeżeli wyniki exit poll się potwierdzą, będzie to oznaczało, że nowego prezydenta Rzeszowa poznaliśmy już w pierwszej turze.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie