Polityka i Społeczeństwo

Znamy szczegóły “tajnej” umowy koalicyjnej. Kto faktycznie wyszedł zwycięsko z konfliktu w Zjednoczonej Prawicy?

YouTube/ Onet News

Wiemy, co w najbliższej przyszłości chce robić koalicja rządząca. Zjednoczona Prawica ma zająć się m.in. tzw. reformą sądownictwa. Nowa umowa między PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem zawiera jednak i inne ważne szczegóły.

Nowa umowa, nowy rząd

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, nastąpią zmiany w rządzie. I tak np. resort nauki będzie połączony z ministerstwem edukacji, sportu z kultury, środowiska z klimatem, a rozwój z pracy. Ten ostatni ma przypaść Jarosławowi Gowinowi. Zniknie za to Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Ministerstwo Cyfryzacji. Ten ostatni temat trafi pod skrzydła samego premiera.

O 20 proc. spadnie ponoć liczba wiceministrów. Co ciekawe, stratna nie będzie Solidarna Polska. Powodem ma być poprzednia umowa koalicyjna, której PiS nie wypełniło w pełni. – Blokowali nominację naszych dwóch wiceministrów. I teraz oddajemy te stanowiska zgodnie z najnowszym zapisem – tłumaczył wyborczej.pl jeden z polityków z obozu Ziobry. Tym samym stołki zachowają wiceministrowie: Sebastian Kaleta (sprawiedliwość), Jacek Ozdoba (klimat) i Janusz Kowalski (aktywa państwowe).

To jednak nie koniec…


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie