Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Znamy sondażowe wyniki. Nieprawdopodobne! Trudno wskazać zwycięzcę…

Poznaliśmy pierwsze, szacunkowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Sondaż exit poll wskazuje, że zwycięzcą wyborów z minimalną przewagą jest Andrzej Duda który osiągnął 50,4 procent głosów. Jednak wciąż wszystko może się zdarzyć.

Polacy oddawali głosy w lokalach wyborczych. Głosowanie trwało od 7 rano do 21. Głosowanie było przeprowadzane nietypowo, z zachowaniem rygorów sanitarnych. To nie przeszkadzało wyborcom, frekwencja wyniosła 68,9 procent. A jak zagłosowali dziś Polacy?

Według pierwszych, szacunkowych wyników exit poll, minimalnie większe szanse na zwycięstwo ma Andrzej Duda. Zagłosowało na niego 50,4 procent wyborców. Drugi kandydat, Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 procent głosów.

Różnice są niewielkie, więc ze świętowaniem Duda i jego sympatycy powinni poczekać, aż PKW przedstawi ostateczne wyniki. Powinniśmy poznać je najpóźniej we wtorek. To na pewno będą bardzo długie dni, spędzone na pełnym napięcia oczekiwaniu. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na konferencje Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie