Polityka i Społeczeństwo

Znamy reakcję Kaczyńskiego na szczepionkowy chaos! Pozycja Dworczyka zagrożona?

Fot. Flickr

Ostatni chaos z rejestracją na szczepienia nie powinien zaszkodzić Michałowi Dworczykowi. – Jarosław Kaczyński nie ma mu nic do zarzucenia – mówią osoby z otoczenia prezesa.

Nagłe otwarcie rejestracji na szczepienia dla 40- i 50-latków, potem szybkie ich zamknięcie i przesuwanie terminów, tłumaczenie się usterką systemu – w temacie szczepień w czwartek panował chaos. A odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień jest szef KPRM Michał Dworczyk. Opozycja zaczęła się domagać jego dymisji.

Wygląda jednak na to, że choć sprawa z rejestracjami zamieniła się w kompletny bałagan – o otwarciu dodatkowej rejestracji ponoć nie wiedział nawet minister zdrowia – to Dworczyk jest bezpieczny.

Jako kraj i tak jesteśmy w czołówce Europy, jeśli chodzi o sprawność programu szczepień. A rozkręcanie wokół jednego systemowego błędu „afery”, jest czymś absurdalnym. Błędy się zdarzają i trzeba je naprawiać. A Michał naprawia. I jeszcze potrafił przeprosić – mówi osoba z otoczenia szefa kancelarii w rozmowie z WP.

Michał haruje jak wół, ale to on musi brać wszystko na klatę. Nawet jeśli błędy popełniają inni – potwierdza inny informator.

Współpracownicy to jedno, najważniejsze jest to, co o wpadce myśli prezes Jarosław Kaczyński. I tu Dworczyk nie ma powodów do obaw. Według informacji portalu WP wicepremier nie ma pretensji do szefa KPRM za czwartkowe zamieszanie. Obaj panowie ściśle współpracują i Kaczyński ma o Dworczyku dobrą opinię.

Lubi go, ufa, uważa za niezwykle sprawnego – zdradza rozmówca WP. Dworczyk będzie miał okazję się zrehabilitować. Rząd zapowiada na kwiecień mocną ofensywę ze szczepieniami. Do Polski ma trafić duża dostawa szczepionek, co pozwoli znacznie przyspieszyć proces.

Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie