Polityka i Społeczeństwo

Znamy prawdziwą przyczynę wojny w Zjednoczonej Prawicy! Od tego wszystko się zaczęło

Nie tylko media, wyborcy, ale też posłowie z drugiego szeregu PiS nie rozumieją tego, co dziś dzieje się w obozie władzy. Gazeta.pl ujawnia, co odbywa się za kurtyną.

Kryzys na szczycie

Ponoć w czasie rozmów na najwyższym szczeblu przy Nowogrodzkiej doszło do ostrego spięcia między Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobrą. Wiadomo, że premier chciał, by Sejm szybko uchwalił ustawę o bezkarności. Portal sugeruje, że szef rządu boi się tego, że gdy opozycja kiedyś dojdzie do władzy, weźmie pod lupę jego działania w czasie covidowego kryzysu. Ziobro jednak nie chciał iść na rękę swojemu zwierzchnikowi.

“Bezkarność+” miała we czwartek być głosowana w Sejmie, ale Ziobro zapowiedział, że jego posłowie zagłosują “przeciw”. PiS zdjęło to głosowanie, bo niechybnie ustawa by upadła – to byłby potworny cios i jaskrawy dowód, że Jarosław Kaczyński stracił panowanie nad Zjednoczoną Prawicą” – twierdzi Gazeta.pl

W odpowiedzi PiS zwołała spotkanie klubu parlamentarnego, na które nie zaproszono posłów z Solidarnej Polski i Porozumienia. Ponoć w jego trakcie Jarosław Kaczyński ciskał gromami w “ekskoalicjantów” i mówił, że “ogon nie może merdać psem”, na co członkowie PiS reagowali owacją. Prezes PiS zarządził jednocześnie dyscyplinę w głosowaniu nad inną ustawą: o ochronie zwierząt. A kto się wyłamie, zostanie wyrzucony z partii, stanowisk i straci miejsce na liście wyborczej“.

Według posła-źródła Gazety.pl 100 posłów z samego PiS było przeciwko “ustawie futerkowej”. Przed buntem powstrzymała ich wściekłość Kaczyńskiego. Tych, którzy jednak postawili się prezesowi, ten od razu zawiesił w prawach członka partii.

O co jednak dokładnie chodzi?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie