Polityka i Społeczeństwo

Znamy oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie! Czy potwierdziły się prognozy exit poll?

To nie była nerwowa noc dla Konrada Fijołka, bo tak czasem bywa przy liczeniu głosów. Oficjalne wyniki potwierdzają zdemolowanie konkurentów.

Czasem tak bywa, że jeden kandydat wieczorem jest ogłaszany zwycięzcą, a rano okazuje się, że wygrał konkurent. W przypadku wyborów w Rzeszowie takiej nerwowości nie było. Wygrana prodemokratycznego Konrada Fijołka była niezagrożona.

Sprawa rozbijała się tylko o to, czy dojdzie do drugiej tury, ale i tu także nie było wielkich nerwów. Wyniki sondażu exit pool dawały bezpieczny margines błędu.

W nocy Miejska Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki – Przy frekwencji wynoszącej 54 proc. zwyciężył wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, zdobywając 56,51 proc. głosów – informuje Wirtualna Polska.

Ewa Leniart, kandydatka PiS, uzyskała 23,62 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął Marcin Warchoł (Solidarna Polska) z poparciem 10,72 proc., a Grzegorz Braun (Konfederacja) był czwarty. Głosowało na niego 9,15 proc. wyborców.

Liczba oddanych głosów pokazuje miażdżące zwycięstwo Konrada Fijołka – zdobył 45 059 głosów. Ewa Leniart otrzymała 18 831 głosów, Marcin Warchoł – 8546 głosów, a zamykający stawkę Grzegorz Braun wywalczył 7296. Uprawnionych do głosowania było 148 263 wyborców.

Pierwsze doniesienia z obozu władzy mówią, że w Prawie i Sprawiedliwości się zagotowało. Po każdych wyborach z PiS-u płynął komunikat o “analizie wyniku”, a teraz od razu mówi się o rozliczeniach. Opozycja jest z wyniku zadowolona i podkreśla, że szeroka współpraca zaprocentowała.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie