Polityka i Społeczeństwo

Znamy nowy bilans zakażeń, trzecia fala nie ustępuje. Ale to nie koniec złych wiadomości

Wszystko wskazuje na to, że już na stałe przekroczyliśmy dobową liczbę zakażeń powyżej 10 tys. Sa już znane dzisiejsze statystyki.

Coraz bardziej niepokojąco wyglądają od trzech dni dobowe statystyki zakażeń. To kolejny dzień, gdy została przekroczona bariera 10 tys. przypadków.

– Mamy 11 539 nowych przypadków zakażeń koronwirusem, zmarło 259 osób – powiedział w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dzisiejsze dane oznaczają wzrost o ponad 2700 przypadków w stosunku do zeszłego tygodnia.

Wiceminister zdrowia dodał, że nowe zakażenia potwierdzają, że Polska “jest w III fali koronawirusa”. – Jesteśmy na fali wznoszącej, bo tych przypadków niestety będzie, według naszych symulacji, codziennie przybywało. Jako lekarza i przedstawiciela ministerstwa zdrowia niepokoi jeszcze jedna rzecz – przekroczyliśmy także liczbę 14 tys. łóżek covidowych. Widzimy, że coraz więcej osób trafia do polskich szpitali – mówił wiceminister. Przyznał, że niepokoi go też fakt, że coraz więcej chorych potrzebuje respiratorów. Obecnie jest do nich podłączonych 1467 osób.

W ciągu ostatniej doby to się zwiększyło o 92 osoby. To już nie żółte, a czerwone światełko dla nas wszystkich, że ta epidemia zaczyna się rozpędzać i przybierać złe rozmiary – powiedział Waldemar Kraska.

 

Źródło PolsatNews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie