Polityka i Społeczeństwo

Wszystko jasne! Znamy następów Szumowskiego i Czaputowicza!

Po dymisji Jacka Czaputowicza ze stanowiska szefa polskiej dyplomacji ruszyła giełda nazwisk. Każdego intrygowało, kto zostanie nowym ministrem spraw zagranicznych. Znamy już odpowiedź.

Bez zaskoczeń: Zbigniew Rau

Okazało się, że tym razem postawiono na dość oczywistą kandydaturę. Ministerstwem pokieruje bowiem szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych profesor Zbigniew Rau. Swoją decyzję premier przedstawił podczas specjalnej konferencji.

Sam Rau, z którym wcześniej rozmawiał reporter RMF FM, nie zaprzeczał plotkom. Odpowiadał tylko wymijająco, że jest na wakacjach i już wiele razy był przymierzany do tej funkcji.

Rau obecnie jest posłem Prawa i Sprawiedliwości i szefem sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Następca Szumowskiego

Nowym ministrem zdrowia został zaś Adam Niedzielski, polski ekonomista i menedżer, specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Jak opisuje Wikipedia, “pracował w polskich instytucjach rządowych oraz jako pracownik naukowy. W latach 2016–2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów, członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 2018 r. zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. operacyjnych. Od 2019 prezes NFZ.”

Wcześniej wszyscy zastanawiali się też, kto obejmie stanowisko szefa ministerstwa zdrowia. Sugerowano, że na ten stołek szykowany był ponoć marszałek Senatu poprzedniej kadencji Stanisław Karczewski, ale pojawiały się także plotki o byłym wicemarszałku Grzegorzu Czeleju oraz Grzegorzu Gieleraku, profesorze medycyny, generale i szefie Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie leczy się sam Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach widzieliśmy rezygnację z urzędu Czaputowicza, Szumowskiego i wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. Dymisję złożyła też wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Źródło: RMF FM, Wikipedia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie