Kultura

Znamy datę premiery nowego filmu braci Sekielskich. “To będzie ważny film, Kurski tego nie przykryje”

Tomasz Sekielski
Facebook/ tomaszsekielski
Tomasz Sekielski ogłosił datę premiery nowego filmu dokumentalnego „Zabawa w chowanego”, który opowie o przypadkach pedofilii w Kościele. Film zostanie udostępniony do obejrzenia już pod koniec marca.

„Zabawa w chowanego” to kontynuacja głośnego „Tylko nie mów nikomu”, dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich z maja 2019 roku. Film, który pokazywał ofiary seksualnych przestępstw popełnianych przez duchownych, a także ich konfrontację z oprawcami, wstrząsnął polską opinią publiczną. Bracia Sekielscy zapowiedzieli, że szykują kolejną produkcję, która będzie kontynuować wątki rozpoczęte w „Tylko nie mów nikomu”. Teraz już wiadomo, że premiera nowego filmu, „Zabawa w chowanego”, odbędzie się już 28 marca.

“To będzie mocny film”

„Zabawa…”, podobnie jak poprzedni dokument, zostanie udostępniona do obejrzenia za darmo na kanale YouTube braci Sekielskich.  Producenci filmu planują też zorganizowanie specjalnego pokazu kinowego dla osób, które za pośrednictwem internetowej zbiórki finansowo wsparły powstanie dokumentu.

„Tylko nie mów nikomu” ma na tę chwilę 23 miliony wyświetleń, można się spodziewać, że premiera „Zabawy…” odbije się równie głośnym echem. Sam Tomasz Sekielski przyznał, że będzie to mocny film.

Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało, czeka też – jak czytam w prasie branżowej – Jacek Kurski, aby w jakiś sposób próbować przykryć nasz kolejny film. Pozdrawiam prezesa TVP i życzę mu wszystkiego najlepszego. Myślę, że film będzie na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w nim pokażemy –  powiedział podczas „Sekielski Sunday Night Live” na swoim facebookowym profilu.

Licencja dla TVP. “Czekam na telefon”

Sekielski dodał, że choć głównym kanałem dystrybucji filmu będzie YouTube, to „Zabawa…” zostanie także wyemitowana w telewizji. Twórca filmu przyznał, że zgłosiły się do niego stacje, którym udzielił bezpłatnej licencji na wyświetlenie swojego nowego dokumentu. 

Jacku, jeśli będziesz chciał, możesz również ten nasz film pokazać w TVP. Tobie też udzielimy licencji na jego pokazanie. Bezkosztownie, za darmo. Czekam na telefon – zaapelował Sekielski do prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Kolejne projekty Sekielskich

Bracia Sekielscy pracują nad kolejnymi filmami dokumentalnymi. Pierwszy z nich ma opowiadać o SKOK-ach, a jego premiery można spodziewać się w tym roku.

Drugi obraz może wywołać w Polsce olbrzymie kontrowersje. Producenci zbierają środki na kolejny film poruszający problem przestępstw seksualnych w Kościele, jednak tym razem jednym z wątków ma być próba odpowiedzi na pytanie, jak wiele wiedział o nich papież Jan Paweł II. Film ma kosztować milion złotych.

Źródło: Wirtualne Media

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie