Gospodarka

Złowieszcze dane z gospodarki. Jaka ma się do tego rządowa propaganda sukcesu?

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Jeżeli włączymy rządową telewizję i poświęcimy chwilę na jej serwisy informacyjne, z pewnością usłyszymy o biało czerwonej krainie mlekiem i miodem płynącej.

Propaganda sukcesu w TVP jest często porównywana do tej z okresu rządów Gierka. Wówczas taka polityka informacyjna partii komunistycznej kryła w rzeczywistości pogłębiający się dług i kłopoty gospodarcze państwa. Zaciągnięte długi musiały spłacać kolejne pokolenia. Co kryje dzisiejsza propaganda rządu?

To najgorsza sytuacja od lat. Polska wylądowała na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej pod względem obecności kapitału zagranicznego na rynku. Inwestorzy uciekają z kraju, w którym władza nie liczy się z prawem, a możliwość obrony swoich interesów przed sądem może wkrótce stanąć pod znakiem zapytania. To konsekwencja reform rządu PiS, które wywołały krytykę na całym Świecie.

Według danych Narodowego Banku Polskiego do września 2019 roku inwestycje zagraniczne w Polsce spadły o jedną czwartą względem wyniku z roku poprzedniego. Dane Eurostatu z kolei wskazują, że Polska zajmuje przedostatnie miejsce pod względem inwestycji zagranicznych w Unii Europejskiej. Gorzej jest tylko w Rumunii.

Wedle danych Eurostatu inwestycje zagraniczne w Polsce spadają od 2017 roku. W porównaniu do Niemiec, zagraniczny kapitał ma dwa razy mniejszy udział w gospodarce. Parafrazując słowa Andrzeja Dudy, biznesmeni mówiący w innych językach nie chcą inwestować w Polsce.

źródło: fakt.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie