Polityka i Społeczeństwo

Złe wieści ministerstwa zdrowia. Olbrzymi wzrost zakażeń, największa liczba zachorowań od maja

Ministerstwo zdrowia przekazało złe wieści – w ciągu ostatniej doby odnotowano trzy tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Oznacza to wzrost o 50 procent względem poprzedniego tygodnia.

W Polsce odnotowano kolejny spory wzrost zachorowań na COVID-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 3000 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 14 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 46 osób – to łącznie 60 ofiar.

W środę odnotowano 2640 nowych zakażeń, we wtorek – 2118. Widać więc, jak szybko liczba zakażeń wzrasta.

W porównaniu do poprzedniego czwartku mamy wzrost o 50 procent! 7 października ministerstwo informowało o 2007 zakażeniach. Teraz liczba zakażeń przekracza kolejną granicę – tak wysokiego poziomu zachorowań nie odnotowywaliśmy od maja tego roku.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem na antenie RMF FM, przyznał, że przyspieszenie czwartej fali jest niepokojące.

Bardzo niepokojące jest to, że czwarta fala przyspiesza, to są dzienne wzrosty tydzień do tygodnia 50-60 procent, to jest bardzo dużo. Gdzie jestem, zawsze o tym mówię: to jest jedyny moment i ostatni dzwonek, żebyśmy się zaszczepili, kto się waha i zastanawia, to jest walka o nasze zdrowie i życie, ponieważ zakażenie koronawirusem czasem kończy się także śmiercią – powiedział wiceminister zdrowia. – Nie ma lepszej rekomendacji dla szczepionki, niż ta, że jeżeli nawet zachorujemy, to ten przebieg nie będzie taki ciężki – dodał Waldemar Kraska.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie