Polityka i Społeczeństwo

Złe wieści dla podróżujących. WizzAir zawiesza część lotów z Polski. Powód Was załamie!

sanjaradivojevic / Shutterstock

Złe wieści dla podróżujących. WizzAir zawiesza ponad 30 tras z Polski. Powód? Słaby poziom wyszczepienia w naszym kraju.

O sprawie informuje portal Fly4Free.

Jesienią linia WizzAir zaczęła zawieszać niektóre loty z Polski, a mocne cięcia nastąpią od stycznia. Tymczasowo zawieszonych zostanie przynajmniej 36 tras. Przyczyną jest oczywiście rozwój czwartej fali COVID-19 i pojawienie się nowego wariantu koronawirusa, co obniża popyt na podróże, ale jest też inny powód. Chodzi o słaby współczynnik szczepień w Polsce. Obecnie w pełni zaszczepiło się zaledwie 55 proc. populacji naszego kraju.

To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce – wyjaśnia przyczyny decyzji prezes WizzAir Jozsef Varadi. – Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też czasowo naszą obecność np. w Rumunii – powieidzał Varadi w rozmowie z magazynem „Re:view”.

Prezes linii podkreśla, że obecny poziom wyszczepienia w Polsce nie jest satysfakcjonujący.

W tym samym momencie w Wielkiej Brytanii czy Włoszech zaszczepiono ok. 85 proc. obywateli. I w naturalny sposób jest tam łatwiej latać i ryzyko jest mniejsze. Można także coś zaplanować do przodu, z nieco dalszą perspektywą czasową – tłumaczy Varadi. Zapewnia przy tym, że firma nadal ma duże nadzieje związane z polskim rynkiem. Podstawą realizacji planów jest jednak zwiększenie współczynnika szczepień. O to może być trudno – wydaje się, że w Polsce kto chciał się zaszczepić, już się zaszczepił. Władza nie zadbała o kampanię, która mogłaby przekonać niezdecydowanych, nie mówiąc o antyszczepionkowcach, którym rząd nie chce podpaść.

Źródło: Fly4Free

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie