Polityka i Społeczeństwo

Zjednoczona Prawica nie ma szans na dotrwanie do końca kadencji. Prawda czy fałsz?

sondaż
Flickr.com/KPRM

To nie jest dobry czas dla Zjednoczonej Prawicy. Coraz bardziej zasadne staje się pytanie, czy rząd ma szanse dotrwać do końca kadencji. Polacy nie dają mu większych szans.

Zjednoczona prawica znajduje się w trudnym momencie. Musi walczyć nie tylko z problemami zewnętrznymi, jak pandemia, lecz także tymi, które sama prowokuje – jak konflikt z Unią Europejską – oraz z kłopotami wewnętrznymi.

W obliczu tego chaosu coraz głośniej padają pytania, czy koalicja rządząca przetrwa trzy lata do kolejnych wyborów. Co na ten temat sądzą Polacy? Odpowiedzi udziela najnowszy sondaż IBRiS przeprowadzony dla WP.

Ankietowanym zadano pytanie, czy ich zdaniem koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa do końca kadencji w 2023 roku. Łącznie 45,1 procent Polaków nie daje jej większych szans, z czego odpowiedzi „zdecydowanie nie” udzieliło 13,4 procent badanych, a „raczej nie” – 31,7. Z większym optymizmem na przyszłość Zjednoczonej Prawicy patrzy 14 procent, których zdaniem rząd „zdecydowanie” dotrwa do końca kadencji. Według 29,1 procent koalicja „raczej” przetrwa do następnych wyborów. Pozostałe 11,8 procent respondentów nie ma na ten temat zdania.

Sondaż IBRiS dla WP to kolejny niepokojący dla Zjednoczonej Prawicy sygnał. Ostatnie badania pokazują spory spadek poparcia dla PiS. Dlatego Zjednoczona Prawica, mimo wewnętrznych konfliktów, będzie starała się wytrwać do końca kadencji. Przedterminowe wybory oznaczałyby utratę większości w parlamencie.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie