Polityka i Społeczeństwo

Ziobro zachwycony orzeczeniem upolitycznionego TK. “Zwyciężyły normalność i konstytucja”

Minister Ziobro
Fot. Flickr

Zbigniew Ziobro poczuł moc po środowym orzeczeniu TK ws. stosowania środków tymczasowych. – Zwyciężyły normalność i Konstytucja – stwierdził zadowolony minister.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny zwołał konferencję prasową, na której skomentował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. zgodności z polską konstytucją stosowania środków tymczasowych. Ziobro mógł się przygotować do występu zawczasu, gdyż orzeczenie upolitycznionego TK nie jest niespodzianką. Było jasne, że sędzia Stanisław Piotrowicz powie w orzeczeniu to, czego chce władza.

Ale minister i prokurator generalny w jednym i tak był zadowolony.

Trybunał Konstytucyjny dzisiejszym orzeczeniem wpisał się również w konsekwentną linię orzeczniczą trybunałów konstytucyjnych państw UE, które w wielu wypadkach rozstrzygając podobne spory co do nadrzędności prawa europejskiego wypowiadały się równie konsekwentnie – stwierdził. Jego zdaniem TK „chroniło polski porządek prawny” i „przywróciło pewną jasność pojąć i elementarną jasność systemu”.

Gdyby przyjąć, że ta uzurpacja ze strony TSUE, który usiłuje, zawieszać działanie organu konstytucyjnego, to gdyby to uznać, co na szczęście nie mogło mieć miejsca, to można by było sobie wyobrazić inne zawieszające organy orzeczenia – analizował Ziobro. Zdaniem ministra w całej sprawie zwyciężyły „normalność i konstytucja”.

Przyjmujemy z satysfakcją jedyny możliwy werdykt polskiego TK – skwitował zadowolony minister sprawiedliwości. Dzięki orzeczeniu upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego, PiS ma wymówkę by nie wykonać decyzji TSUE ws. zawieszenia działania Izby Dyscyplinarnej SN. Politycy obozu rządzącego zdają się nie dostrzegać, że igrając z UE, stąpają po cienkim lodzie – nie da się brać unijnych pieniędzy i ignorować unijnego prawa.

Wbrew pisowskiej propagandzie, nikt nikogo w Unii nie trzyma na siłę – napisał wczoraj Donald Tusk.

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie