Polityka i Społeczeństwo

Ziobro wściekł się na słowa Tuska o “chłopięcym rumieńcu”? Minister sprawiedliwości rusza do ataku na lidera PO i Unię Europejską

TomaszKudala/ Shutterstock

Zbigniew Ziobro rozpoczął tydzień od ataku na Unię Europejską i Donalda Tuska. Jego zdaniem to właśnie wspólnota i były premier odpowiadają za szalejące podwyżki cen prądu.

W poniedziałkowy poranek na twitterowym koncie Zbigniewa Ziobry ukazał się wymowny wpis.

Polska musi odrzucić unijny pakiet klimatyczny, wtedy rachunki za prąd spadną o 60 proc.. Za szaleńczą politykę klimatyczną UE odpowiada Europejska Partia Ludowa, na czele której stoi Donald Tusk – napisał minister sprawiedliwości.

Dodał, że Solidarna Polska jest za „racjonalną ochroną klimatu”.

Pakietu ruiny nie chcemy! – zagrzmiał w internecie Ziobro. Minister sprawiedliwości już wcześniej łączył podwyżki z Donaldem Tuskiem. Zrzucanie winy na lidera PO i rząd PO-PSL to strategia PiS w temacie gwałtownego wzrostu cen za prąd i gaz.

To Donald Tusk mógł zatrzymać rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2 i powstrzymać Putina przed windowaniem cen gazu – napisał w niedzielę Ziobro. – 5 lat szefował Radzie Europejskiej, ale za sutą pensję wybrał wierność interesom Berlina i Moskwy. Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki – oświadczył minister.

Sam Donald Tusk niespecjalnie przejmuje się atakami PiS. W programie „Fakty po Faktach” w TVN24 ironicznie stwierdził, że „potężna symfonia głosów ze strony PiS, z której wynika, że ja właściwie rządzę światem, co jest naprawdę delikatną przesadą”. Dostało się też Ziobrze, którego lider PO nazwał „stosunkowo łatwym oponentem”.

On oblewa się takim chłopięcym rumieńcem, dlatego tak łatwo rozpoznać, kiedy ma coś na sumieniu, i wtedy nie należy przejmować się jego sformułowaniami i opiniami – powiedział Donald Tusk.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie