Polityka i Społeczeństwo

Ziobro nie odpuszcza. Wykorzystał Rydzyka do ataku na premiera

Minister Ziobro
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyrasta na największego przeciwnika konwencji stambulskiej. Na antenie Radia Maryja przyznał, że nie zgadza się z decyzją premiera, by skierować sprawę konwencji do Trybunału Konstytucyjnego.

Zamieszanie wokół konwencji stambulskiej trwa, odkąd minister Marlena Maląg powiedziała na antenie TV Trwam, że rząd przygotowuje się do jej wypowiedzenia. Potem wyszło na jaw, że pani minister pomyliła oficjalny partyjny przekaz z opinią polityków Solidarnej Polski, ale mleko się rozlało. Sytuację wykorzystał Zbigniew Ziobro i na konferencji prasowej zapowiedział podjęcie konkretnych kroków w celu wypowiedzenia konwencji.

Konwencja trafi do TK

Nastroje próbował uspokajać premier Mateusz Morawiecki, który poinformował, że skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności treści konwencji z polską konstytucją. Tę decyzję ostro skrytykował na antenie Radia Maryja Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości uważa, że nie ma potrzeby, by Trybunał Konstytucyjny zajmował się sprawą konwencji. On sam jest przekonany, że zapisy konwencji nie są zgodne z polską konstytucją i nie ma wątpliwości, że umowę należy wypowiedzieć.

– Miałem okazję słuchać wypowiedź pana premiera i mogę powiedzieć, że ta różnica dotyczy kilku kwestii. Pan premier wskazał, że jego zdaniem są wątpliwości do konstytucyjności kilku punktów konwencji, które był uprzejmy wymienić. Wszystkie te punkty, które wymienił, w mojej ocenie jako ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego nie budzą wątpliwości co do tego, że są sprzeczne z polską konstytucją. W tej sprawie mam zdanie nieco odmienne od pana premiera, choć bardzo szanuję, że zdecydował się tę sprawę poruszyć. Nie we wszystkim musimy mieć to samo zdanie. W mojej ocenie ta konwencja jest sprzeczna z polską konstytucją – tłumaczył Ziobro.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie