Polityka i Społeczeństwo

Ziobro nie chce wycofywania się z uchwał anty-LGBT. Mówi o “szantażu” i “komisarzu z Moskwy”

Tak Ziobro ustawia swoich za publiczne pieniądze. Olbrzymie środki wypłynęły z państwowego funduszu
fot. flickr/KPRM

Samorządy, które przyjęły uchwały anty-LGBT zaczynają wycofywać się ze swoich homofobicznych inicjatyw. To efekt wezwania Komisji Europejskiej – regionom grozi wstrzymanie wypłat unijnych środków. – To przykład ulegania szantażowi – komentuje niezadowolony Zbigniew Ziobro.

Pięć polskich województw, w których władze przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT, dostały wezwanie od Komisji Europejskiej do podjęcia „działań naprawczych” w tej kwestii. Skutkiem trwania przy homofobicznych uchwałach byłoby nieprzyznanie tym regionom unijnych środków. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda wysłał do samorządów pismo, gdzie apelował o „analizę i weryfikację” deklaracji.

Pierwszym regionem, które wycofało się z uchwały, jest województwo świętokrzyskie.

Taka postawa nie podoba się Zbigniewowi Ziobrze. Minister sprawiedliwości wyraził swoje rozczarowanie na antenie Polsat News. Stwierdził, że wycofywanie się z uchwał to „bardzo smutny przykład zjawiska ulegania szantażowi”.

To są bardzo złe decyzje, bo one zachęcają tych agresorów, którzy nas szantażują – kiedyś to było czołgami, teraz pieniędzmi – stwierdził Ziobro. Obrazowo porównał sytuację do czasów, gdy Polska była zależna od Związku Radzieckiego.

Wtedy nie dzwonił komisarz z Moskwy, nie robił konferencji prasowej, to było załatwiane inaczej. Wszyscy się domyślali jak – powiedział i dodał, że „Polacy mają swoją godność”, a nasz kraj „powinien walczyć o swoje interesy”.

Jeżeli będziemy ulegać szantażowi w takich sprawach, to za chwilę będziemy ulegać szantażowi w sprawach, które uderzą w interesy rolników, lekarzy, przedsiębiorców – skwitował Ziobro. Jego zdaniem wiceminister Buda popełnił błąd, wysyłając do samorządów pismo zachęcające do uchylenia uchwał anty-LGBT.

Z całą pewnością tak to oceniam i nie był to list z nami konsultowany. Każde ustępstwo jest zachętą do kolejnych przejawów agresji na Polskę i Polaków – skomentował minister.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie