Polityka i Społeczeństwo

Ziobro nie chce udzielić informacji ws. śledztwa dot. zabójstwa Pawła Adamowicza. “To jest tragiczna porażka prokuratury”

Ziobro
Flickr.com

Koalicja Obywatelska złożyła w Sejmie wniosek o informację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro ws. śledztwa dotyczącego zabójstwa Pawła Adamowicza.

W środę wieczorem Sejm, głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, odrzucił wszystkie wnioski opozycji o informację rządu w sprawie Narodowego Programu Szczepień, Krajowego Planu Odbudowy czy nacjonalizacji służby zdrowia. Porządek obrad nie został także uzupełniony o informację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro w sprawie toczącego się śledztwa dotyczącego zabójstwa Pawła Adamowicza. Wniosek w tej sprawie złożyła Koalicja Obywatelska.

To jest tragiczna porażka prokuratury (…). Obiecywaliście, że będzie sprawnie, że będzie sprawiedliwie, a tymczasem jest jeden wielki bałagan. I to jest przykre, że w tak trudnej dla Polski sprawie nie jesteście w stanie tego zrobić, żeby przygotować akt oskarżenia, żeby sąd mógł wydać sprawiedliwy wyrok – mówił w Sejmie Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.

Za uzupełnieniem głosowało 210 posłów (kluby: KO, Lewicy, Koalicji Polskiej oraz koła: Kukiz’15, Polska 2050 i częściowo Konfederacja). Przeciwko zagłosowało 234 posłów (klub PiS oraz posłowie niezrzeszeni: Monika Pawłowska i Lech Kołakowski). Od głosu wstrzymało się 4 posłów, a 11 nie głosowało.

Zamach na prezydenta Gdańska został dokonany 13 stycznia 2019 r. w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz został trzykrotnie dźgnięty nożem, gdy przebywał na scenie. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł następnego dnia. Mord ma tło polityczne.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie