Polityka i Społeczeństwo

Ziobro musi być wściekły! Tak Kaczyński podsumował kandydata Solidarnej Polski na prezydenta Rzeszowa

Flickr.com/PiS

Jarosław Kaczyński wypowiedział się nt. wyborów w Rzeszowie, gdzie wybierany będzie nowy prezydent. – Popieramy Leniart, bo uważamy ją za o wiele lepszego kandydata – co do tego nie ma żadnych wątpliwości – mówił lider PiS. W jego wypowiedzi pojawił się też temat Marcina Warchoła.

Kaczyński o sytuacji w Rzeszowie

Prezes PiS pojechał do Rzeszowa, by wesprzeć w czasie kampanii kandydatkę PiS, wojewodę podkarpacką Ewę Leniart.

Warto przypomnieć, że walka o miasto jest zażarta. Biorą w niej udział także kandydat opozycji Konrad Fijołek i Marcin Warchoł – do niedawna członek Solidarnej Polski, który jest też popierany przez Tadeusza Ferenca, odchodzącego prezydenta Rzeszowa.

O fotel prezydenta walczy też Grzegorz Braun z Konfederacji.

W Rzeszowie Kaczyński twierdził, że Leniart jest “bardzo kompetentna, spokojna i rzetelna”, ma też “szerokie możliwości, także w stolicy państwa”.

Prezes PiS dodał, że w regionie są planowane inwestycje, zaś zdecydowanie i determinacja Ewy Leniart będą “elementem przyspieszającym te przedsięwzięcia”.

Warchoł? I tak jest gorszy!

Gdy został zapytany o Warchoła, odparł, że wystawienie jego kandydatury “to partykularne przedsięwzięcie pewnej niewielkiej partii”, ale PiS i tak popiera Leniart – uważa ją za “o wiele lepszego kandydata”.

Sytuacja w Rzeszowie pokazuje, jak mocno podzielona jest Zjednoczona Prawica. Solidarna Polska wystawiła swojego kandydata w wyborach, zamiast poprzeć Leniart. Możliwe, że właśnie parę proc., które Warchoł zabierze kandydatce PiS, zadecydują o jej klęsce. Tym bardziej, że Fijołek, którego popiera zjednoczona opozycja z KO na czele, jest jak na razie liderem sondaży.

Źródło: rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie