Polityka i Społeczeństwo

Ziobro ma swoją teorię nt. sprawy Turowa. “W tle wielki układ Putin-Merkel”

Ziobro i Morawiecki
Flickr.com/PiS

Zbigniew Ziobro ma swoją teorię na to, jaki jest prawdziwy powód konfliktu wokół Turowa. – To wielka operacja Niemiec i Rosji – stwierdził minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro był gościem Krzysztofa Ziemca na antenie RMF FM. Minister sprawiedliwości był pytany przede wszystkim o sprawę Turowa. Po skardze Czech i decyzji TSUE, Polska jest zobowiązana do zapłaty kar w wysokości pół miliona euro dziennie. Polski rząd opowiedział stanowczo – nie ma zamiaru ani płacić, ani kopalni zamknąć.

Ziobro przedstawił w RMF Fm swój punkt widzenia na tę sprawę. Jego zdaniem jest drugie dno tej sprawy. Chodzi o dużą rozgrywkę.

Spór o Turów trzeba widzieć w szerszym kontekście wojny o energetykę, która odbywa się w Europie. Oczywiście to nie jest tak przedstawiane – mówi się o idei obrony klimatu. Ale tak naprawdę jest to wielka operacja Niemiec i Rosji – stwierdził minister sprawiedliwości.

Czechy patrzą przede wszystkim na własne interesy interesy, a te interesy kolidują z interesami Polski. Oni chcą na Polsce zarobić. I dlatego nas rozgrywają wspólnie z Niemcami. A w tle jest wielki układ Putin-Merkel, który zmierza do tego, żeby przez gazprom Nord Stream 2 budować zaplecze elektrowni gazowych, które będą sprzedawać Polsce prąd bądź Polska będzie musiała kupować gaz – wyjaśnił sytuację Ziobro.

Zdaniem ministra premier Mateusz Morawiecki powinien w tej sprawie „grać twardo”. Doradza szefowi rządu, by nie ustępował i nie ulegał Unii. Jego zdaniem obecna UE nie jest tą samą, do której wstępowała Polska w 2004 roku.

– Mam nadzieję, że kiedyś Unię Europejską odzyskamy – skwitował Zbigniew Ziobro.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie