Polityka i Społeczeństwo

Ziobro ma powody, by bać się Banasia? Wyniki tej kontroli NIK mogą być dla ministra druzgocące

Flickr.com/KPRM

Fundusz Sprawiedliwości, będący pod butem Solidarnej Polski, jest przedmiotem kontroli NIK. Syn Banasia potwierdza, że Zbigniew Ziobro ma się czego bać.

Po zatrzymaniu Syna, Marian Banaś wydał oświadczenie. Podkreślił w nim, że “zaistniała sytuacja nie wpłynie w żaden sposób na dalsze działanie Najwyższej Izby Kontroli”. – Zapewniam w tym miejscu, że jakiekolwiek działania wymierzone w moich bliskich nie spowodują odstąpienia przeze mnie od powierzonych mi obowiązków – mówił szef NIK. Dodał, że NIK prowadzi szereg kontroli, a wśród nich jest Fundusz Sprawiedliwości, który jest pod butem polityków Solidarnej Polski.

– W tym zakresie pragnę zwrócić uwagę, że jedną z najważniejszych kontroli przeprowadzonych przez Izbę w ostatnich latach jest kontrola dotycząca Funduszu Sprawiedliwości, której dysponentem jest minister sprawiedliwości – powiedział Marian Banaś. Dał do zrozumienia, że już zapoznał się z ustaleniami przeprowadzonej kontroli.

Gościem TVN24 był Jakub Banaś, syn prezesa NIK. Banaś junior jest społecznym doradcą w NIK. W programie “Jeden na jeden” został zapytany, czy według niego wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości, nie będą na rękę Zbigniewowi Ziobrze. Jakub Banaś powiedział, że nie zapoznał się z tymi materiałami, bo nie ma do nich dostępu, ale jak to określił – “ma swoje źródła”.

– Natomiast wiem z przekazów medialnych i też, ze swoich źródeł, że fundusz sprawiedliwości to jest po prostu, można powiedzieć skarbonka Solidarnej Polski i przypuszczam, że Najwyższa Izba Kontroli, nie Marian Banaś, tylko kontrolerzy, konkretni kontrolerzy, konkretni ludzie wykonali dobrze swoją robotę – powiedział w TVN24.

Pytanie brzmi – czy na dniach będziemy mieli przeciek z Najwyższej Izby Kontroli na temat Funduszu Sprawiedliwości? Prawdopodobieństwo takiej publikacji jest wysokie.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie