Polityka i Społeczeństwo

Ziobro kontratakuje. Będzie kara 50 mln dla Facebooka za zablokowanie konta Konfederacji?

Firma Meta zablokowała profil Konfederacji na Facebooku. Zbigniew Ziobro uważa, że to czas, aby Sejm przyjął ustawę ministerstwa sprawiedliwości, która przewiduje „realne sankcje za zamach na wolność słowa”.

Z Facebooka zniknęła strona Konfederacji. Jak poinformowała firma Meta, powodem blokady były dezinformujące wpisy na temat COVID-19, które były niezgodne z zasadami serwisu.

W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści – napisała firma w oświadczeniu.

Sprawa wywołała duże poruszenie – Krzysztof Bosak zapowiedział wytoczenie procesu cywilnego przeciw firmie. Konfederacje wspiera też rząd.

Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka. Decyzja Facebooka o zamknięciu profilu Konfederacji uderza w podstawowe wartości demokratyczne. Nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu – napisał Mateusz Morawiecki.

Zbigniew Ziobro uważa, że w zaistniałej sytuacji Sejm powinien zająć się ustawą ministerstwa sprawiedliwości o ochronie wolności słowa w serwisach społecznościowych.

Ostatnie wydarzenia pokazują zasadność wprowadzenia specjalnej regulacji, która wprowadzałaby realne sankcje za zamach na wolność słowa. Taka ustawa powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości i jest najlepszy czas, aby skierować ją do Sejmu – mówił Ziobro podczas piątkowej konferencji prasowej. Jak stwierdził, należy „ograniczyć praktyki blokowania dostępu Polaków do poglądów, z którymi chcieliby się zapoznać”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie