Polityka i Społeczeństwo

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Screen/ Prawo i Sprawiedliwość

Anna Maria Siarkowska z PiS dołączyła do Solidarnej Polski. – Rozmawiamy także z innymi parlamentarzystami – zapowiedział Zbigniew Ziobro.

Na linii Prawo i Sprawiedliwość – Solidarna Polska wciąż jest gorąco. Ciągłe napięcia, przepychanki i szturchańce Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry to już niemal codzienność w obozie rządzącym. Ostatni spór między partiami dotyczył nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym.

Choć w środę na posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS doszło do porozumienia z Solidarną Polską w sprawie prezydenckiego projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, to wyraźnie relacje obu partii są – delikatnie mówiąc – oziębłe.

Najlepszym dowodem jest czwartkowy news z Sejmu.

Anna Maria Siarkowska zachwycona przejściem do ekipy Ziobry

Anna Maria Siarkowska zdecydowała się niespodziewanie opuścić szeregi PiS i wzmocnić Solidarną Polskę. – Rozmawiamy także z innymi parlamentarzystami zaznaczył Zbigniew Ziobro. Sama posłanka jest oczywiście zachwycona swoim ruchem, a swoją decyzję podjęła z uwagi na to, że “z Solidarną Polską łączy ją wspólnota wartości”.

Siarkowska stwierdziła, że Solidarna Polska jest otwarta na ludzi o konserwatywnych poglądach i “to dobra, pracowita drużyna, w której warto działać na rzecz wspólnego dobra”. A cóż innego miała powiedzieć…

– Poza tym, że jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, poza tym, że podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie, oprócz tego, że wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka, to jest 20. parlamentarzystą SP – powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie