Polityka i Społeczeństwo

Ziobro cenzuruje artykuł o pedofilii w Kościele. Wcześniej przyznał grant kwartalnikowi, który go opublikował

SN stanął na drodze bezkarności prokuratury. PiS nakazał zignorować uchwałę. Prawdziwa stawka walki o wolne sądy
fot. flickr/KPRM

Kwartalnik “Dziecko Krzywdzone” opublikował artykuł o metodach przeciwdziałania pedofilii w Kościele. Tekst nie spodobał się Departamentowi Sprawiedliwości – pisze Gazeta Wyborcza.

W porównaniu z kościołami w USA i w Niemczech, kościoły w krajach postkomunistycznych, w tym Kościół w Polsce, pod względem prewencji są na początku drogi(…) – to cześć artykułu o pedofilii w Kościele. Materiał przeszedł dwie recenzje naukowe. Cały fragment, który nie spodobał się Departamentowi Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości publikuje Gazeta Wyborcza.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało grant “Dziecku Krzywdzonemu”, a urzędnicy nakazali usunięcie tekstu ze strony kwartalnika – Fundusz Sprawiedliwości nie może zaakceptować go w takim kształcie z uwagi na znamiona tez, które równocześnie można zinterpretować jako wynikające z uprzedzenia, a zatem podpadające pod chrystianofobię – pisze ministerstwo.

Kwartalnik zamówił tekst w Centrum Ochrony Dziecka (COD). Autorka opisała metody przeciwdziałania pedofilii w Kościele z uwzględnieniem różnych krajów. COD działa w ramach prowadzonej przez jezuitów krakowskiej uczelni Ignatianum, którego dyrektorem jest ksiądz Adam Żak –  Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to niechęć pracowników ministerstwa do dyskusji o pedofilii w Kościele. Jestem oburzony i nie godzę się z takim działaniem – mówi Wyborczej i dodaje, że takie działania przypominają mu czasy komuny.

Gazeta Wyborcza zapytała Ministerstwo Sprawiedliwości o powody ocenzurowania artykułu i czeka na odpowiedź.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie