Polityka i Społeczeństwo

Ziobro bierze się za “ochronę dzieci”. Już przedstawił projekt specjalnej ustawy

Zbigniew Ziobro przechodzi do ofensywy w swojej walce z „ideologią LGBT”. Zapewne chcąc wyprzedzić ruch rywala, przedstawił projekt nowej ustawy. – Chcemy chronić dzieci – zapewnia minister sprawiedliwości.

Nie jest tajemnicą, że Zbigniew Ziobro nie pała do środowisk LGBT pozytywnymi uczuciami. Potwierdził to po raz kolejny, wykonując śmiały ruch na froncie „ideologicznej wojny”. Poinformował, że ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy zabraniającej parom homoseksualnym adopcji dzieci.

Ziobro tłumaczył inicjatywę chęcią „ochrony dzieci” i poparciem „ogromnej większości społeczeństwa”.

– Wspólnie z panem ministrem Michałem Wójcikiem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która ma (…) w sposób skuteczny ochronić dzieci przed tego rodzaju decyzjami, które mogłyby oznaczać adopcję przez pary pozostające we współżyciu homoseksualnym – tłumaczył minister sprawiedliwości. Podkreślał, że naturalnym środowiskiem dla rozwoju dziecka jest rodzina rozumiana jako relacja mężczyzny i kobiety. Kluczowym elementem ustawy mają być korekty w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Jak to może wyglądać w praktyce? Podczas postępowania adopcyjnego będzie można szczególnie przyjrzeć się sytuacji, gdy o opiekę ubiega się jedna osoba. Najwyraźniej rodzi to podejrzenia polityków obozu rządzącego.

– Brzmienie tego przepisu jest klarowne: przysposobić nie może osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci, a więc para homoseksualna nie będzie mogła adoptować dziecka – wyjaśniał współautor projektu Michał Wójcik.

Dla nas głos naszego społeczeństwa jest ważniejszy niż głos polityków Komisji Europejskiej, czy Parlamentu Europejskiego, którzy próbują – np. dzisiaj – „grillować Polskę” – podkreślał Wójcik, uzasadniając powstanie projektu „poparciem społecznym”. Inicjatywa Ziobry spotkała się z falą negatywnych komentarzy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie