Po godzinach

Ziemiec próbował zabłysnąć w swoim programie, ale został znokautowany przez posła PO

Krzysztof Ziemiec chciał na wizji zaatakować pomysł PO dot. likwidacji TVP Info. Tyle że w odpowiedzi usłyszał ciętą ripostę, której z pewnością się nie spodziewał.

Ziemiec vs. Łącki

Chodzi o rozmowę dziennikarza z posłem Koalicji Obywatelskiej Arturem Łąckim. Jednym z wątków był “atak Platformy Obywatelskiej na wolność słowa”. Chodzi o akcje partii dot. zbierania podpisów pod projektem ustawy, która miałaby zlikwidować abonament RTV i  TVP Info.

Ziemiec pytał polityka, dlaczego największa partia opozycyjna chce zlikwidować kanał informacyjny.

– Nie pytam o to w tym kontekście, że ja tu pracuję czy moi koledzy. Pytam w interesie naszych widzów, którzy w ramach naszej akcji dzwonią do nas od piątku i proszą, błagając wręcz: “Nie róbcie niczego złego, chcemy mieć kanał TVP Info w swoich domach”. Jaka zatem jest tu logika Platformy Obywatelskiej? – pytał dziennikarz.

Odpowiedź była mocnym ciosem.

Panie redaktorze, żeby pana uspokoić. Porozmawiałem już z kolegami i doszliśmy do wniosku, że jak zlikwidujemy TVP Info, to pan i tak zostanie w telewizji. Karę już też dla pana mamy. Będzie pan musiał 1000 razy napisać słynną maksymę Voltaire’a “Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale oddam życie za to, abyś mógł je głosić” – zakpił Łącki.

Ziemiec podziękował równie ironicznie “za łaskawość”. Stwierdził, że szanuje cudze opinie i stara się, by jego goście mogli przedstawić widzom swój punkt widzenia.

Dalej było jednak jeszcze ciekawiej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie