Polityka i Społeczeństwo

Zgadnijcie, kto zlecił zakup bezużytecznych maseczek za miliony. Zapłaci za nie z własnej kieszeni?

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Jacek Harłukowicz, dziennikarz Gazety Wyborczej, zamieścił wczoraj na Twitterze skan z podpisem pisząc, że jest w posiadaniu pewnego dokumentu, który wiąże się z transportem maseczek z Chin. Internauci podpis rozszyfrowali, a dzisiaj mają już pewność, do kogo on należy – To premier Mateusz Morawiecki zlecił KGHM kupno maseczek, których certyfikaty okazały się nic nie warte. I to rząd za nie zapłaciinformuje Gazeta Wyborcza na podstawie dokumentacji do której dotarła.

W połowie kwietnia przyleciał do Polski największy samolot świata – Antonow An-225 Mrija. Antonow wylądował w asyście premiera Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina, a całość PR-owego przedstawienia była poprzedzona wrzutkami o pojemności samolotu i ilości sprzętu medycznego, jaki ma na pokładzie. Wyborcza ujawniła wcześniej, że zakupu masek dokonała w Chinach spółka Quantron SA, która została założona przez byłego oficera Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI). KGHM je tylko ściągnął do Polski.

KGHM działał na pilne zlecenie rządu. Polecenie zakupu 2 kwietnia wydał osobiście Mateusz Morawiecki – Polecam KGHM Polska Miedź SA(…)zakup produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz surowców, składników, materiałów i półproduktów służących do wytwarzania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, które mogą być wykorzystane w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 – przytacza fragment pisma Wyborcza.

Morawiecki zastrzegł, że od tego polecenia nie ma odwołania. Wyjaśniał także, że poniesione w Chinach koszty zostaną KGHM z budżetu państwa zrefundowane – Finansowanie realizacji polecenia nastąpi ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19(…)na podstawie umowy zawartej przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z KGHM Polska Miedź SA – cytuje gazeta.

Już nawet sam kombinat miedziowy przyznaje, że maski są “niedostatecznej jakości”. O tym fakcie poinformowała wczoraj na Twitterze Lidia Marcinkowska, dyrektor naczelna ds. komunikacji KGHM Polska Miedź SA. Najlepsze jest to, że sprzęt z Chin nadal przylatuje do Polski. Tydzień temu we Wrocławiu wylądowała kolejna partia towaru.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie