Polityka i Społeczeństwo

Zestawili znaną działaczkę ze Stalinem i Hitlerem! Czy zostaną ukarani?

TVP stoi niejako ponad prawem. Stacja przegrała pięć procesów w trybie wyborczym. Oznacza to, ze prezentowała informacje związane z wyborami nieuczciwie, nieprawdziwie, w sposób manipulujący widzem.

Jednak telewizja Kurskiego nie poniosła w związku z tym żadnych poważniejszych konsekwencji. Czy bezkarność TVP teraz się skończy?

Kiedy sąd postanowił, że TVP ma zamieścić w głównym wydaniu Wiadomości przeprosiny dla jednego z komitetów wyborczych, telewizja państwowa wykonała to postanowienie. Zrobili to jednak w sposób, który jeszcze bardziej podkreślił to jak rządowa telewizja podchodzi do prawa i zasad etycznych dziennikarstwa. Opublikowany tekst przeprosin zajmował minimalną część ekranu, na większości odbiorników był nieczytelny.

Teraz do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga w związku z emisją programu w Tyle Wizji 11 grudnia bieżącego roku. W programie tym postać dziewczynki walczącej o walkę ze zmianami klimatycznymi – Greta Thunberg – została zestawiona między innymi ze Stalinem i Hitlerem.

Teresa Brykczyńska z KRRiT powiedziała portalowi wp.pl, że Rada zwróci się z zapytaniem do nadawcy w związku z emisją programu.

źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie