Polityka i Społeczeństwo

Żenująca pozycja Polski w Europie pod względem liczby szczepień. Kiedy pan Dworczyk weźmie się do roboty, zamiast pisać maile?

We wtorek na Twitterze Komisja Europejska opublikowała badania, które wykazują, że im więcej osób zaszczepionych w danym kraju, tym mniejsza śmiertelność. Blado w tym zestawieniu wygląda wynik Polski.

Mówią o tym lekarze, eksperci i specjaliści chorób zakaźnych: Szczepmy się na COVID-19, aby zminimalizować ryzyko. Niestety, żadne argumenty nie trafiają do antyszczepionkowców, którzy przecież wiedzą lepiej, bo “koleżanka kolegi zna kogoś, kto słyszał, że…” itp, itd.

Czy osoba zaszczepiona może zachorować na koronawirusa? Może, ale przebieg choroby jest łagodniejszy niż u osoby, która ochrony w postaci szczepienia nie posiada. Niech świadczy o tym prosta statystyka, którą opublikowała dziś Komisja Europejska.

– Im wyższy poziom wyszczepienia, tym niższy poziom przypadków śmiertelnych– napisała na Twitterze KE i udostępniła grafikę.

https://twitter.com/EU_Commission/status/1463119478099693571?s=20

Z wykresu, który bazuje na danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wynika, że największy procent zaszczepionych mieszkańców mają Irlandia (93%), Portugalia i Malta (po 92%). Efekt? W ciągu dwóch tygodni odnotowano tam odpowiednio 15, 10 i 0 zgonów z powodu COVID-10 na milion mieszkańców.

A Polska? Jesteśmy na piątym miejscu od końca w tej statystyce. Według ECDC zaszczepionych jest 62 procent dorosłych mieszkańców naszego kraju. Wskaźnik zgonów w związku z COVID-19 wynosi 49 przypadków na milion mieszkańców.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie