Polityka i Społeczeństwo

Zdradzili Gowina. Co dostali w zamian? W akcje odbicia gowinowców zaangażował się sam Mariusz Kamiński

Jarosław Gowin
Flickr.com

Czterech współpracowników Gowina tydzień temu było w Porozumieniu. “Gazeta Wyborcza” pisze o wizycie Mariusza Kamińskiego i gwarancjach od PiS-u.

W Sejmie powstał zespół parlamentarny ds. bezpieczeństwa i rozwoju Polska od Nowa. Tworzą go wiceministrowie, którzy jeszcze tydzień temu byli w Porozumieniu Jarosława Gowina: Andrzej Gut-Mostowy, Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak i Wojciech Murdzek. “Gazeta Wyborcza” opisuje kulisy PiS-owskiej operacji polegającej na przeciąganiu ludzi Gowina na swoją stronę.

W tle pojawia się plotka o wizycie Mariusza Kamińskiego.

Andrzej Gut-Mostowy to zakopiański przedsiębiorca. To na jego prośbę Jarosław Gowin naciskał tej zimy na prezydenta w sprawie uruchomienia soków narciarskich. Jak pisze “Wyborcza”, podczas głosownia nad “lex TVN”, Gut-Mostowy został zaproszony przez premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowę.

Jeszcze kilka godzin wcześniej Gut-Mostowy kiwał głową na wspólnej konferencji posłów Porozumienia przy twierdzeniu, że “lex TVN” zagraża wolności wypowiedzi. Podczas głosowania zdanie zmienił. Sejmowa plotka głosi, że do pokoju, w którym rozmawiano, zajrzał Mariusz Kamiński, któremu podległe jest CBA – pisze gazeta.

Dziennik nieoficjalnie pisze o parasolu ochronnym, jaki mają mieć zagwarantowany wiceministrowie w zamian za porzucenie Porozumienia. Od Mateusza Morawieckiego usłyszeli, że swoje stanowiska zachowają do końca kadencji. Jak niesie sejmowa plotka gwarancje mają charakter rozszerzony.

Jeśli dany wiceminister nie zyska zaufania wyborców, którym nie spodobają się polityczne wolty, to i tak na tym nie straci. W przypadku kolejnej wygranej Zjednoczonej Prawicy po 2023 r. miejsce na stanowisku rządowym będzie na niego czekać – czytamy.

Źródło: Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie