Polityka i Społeczeństwo

Zbigniew Ziobro poczuł polskoładową krew. I odpalił pierwszą salwę w kierunku premiera

W Solidarnej Polsce doszli do wniosku, że atakowanie premiera za “Polski ład” jest opłacalne politycznie. Zbigniew Ziobro odpalił pierwszą salwę.

Pierwsze dni obowiązywania “Polskiego ładu” przyniosły chaos. Nauczyciele i “mundurówka” otrzymali w wyniku błędów legislacyjno-systemowych mniejsze wypłaty. Pracownicy urzędów skarbowych alarmują, że nie są w stanie odpowiednio zinterpretować obowiązujących od 1 stycznia przepisów.

Rząd przeprasza i wprowadza rozporządzenie naprawiające ustawę, które w ocenie prawników jest funta kłaków warte, bowiem nie można rozporządzeniem łatać ustawy.

Kalkulacje Solidarnej Polski

Zamieszanie związane z wprowadzeniem firmowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego zmian w podatkach jest nie tylko wodą na młyn dla formacji opozycyjnych, które bezlitośnie obnażają pisany na kolanie “Polski ład”. To także amunicja dla Solidarnej Polski. Mówił o tym Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski, w radiu TOK FM.

Oprócz tego, że politycy skupieni wokół Zbigniewa Ziobry naciskają na dymisje wiceministrów odpowiedzialnych za wdrażane zmiany, przeprowadzono także polityczną kalkulację. Wynika z niej, że atak na “Polski ład” i szefa rządu jest dla nich żyłą złota.

Po naradzie ze Zbigniewem Ziobro w tej partii zapadła polityczna decyzja, że w jej interesie jest wskazywanie błędów “Polskiego Ładu”, bo odpowiada za to personalnie również premier Morawiecki, który jest twarzą tego programu. Więc Solidarna Polska uznała, że wykorzysta tę okazję – zdradził Patryk Michalski.

Pierwsza salwa

Dziennikarz Wirtualnej Polski gościł w TOK FM w niedzielę, a w poniedziałek ukazał się w “Rzeczpospolitej” wywiad z liderem Solidarnej Polski. Rozmowa dotyczy praworządności, likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, unijnej polityki klimatycznej, pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Stałym motywem przewodnim jest także wszechobecna “wina Tuska”, chociaż to Zjednoczona Prawica rządzi już szósty rok.

W wywiadzie pada również pytanie o “Polski ład”. Zbigniew Ziobro został wprost zapytany, czy towarzyszący reformie podatkowej chaos jest kompromitacją rządu? Zgodnie z tym, co mówił dziennikarz WP.pl, obrywa premier Morawiecki.

Nowy Ład to sztandarowy projekt pana premiera. Zapewniał nas, że program został pieczołowicie przygotowany przez jego najlepszych ekspertów. Dlatego jesteśmy obecną sytuacją zaskoczeni i liczymy, że sprawa szybko się wyjaśni – mówi minister sprawiedliwości.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie