Polityka i Społeczeństwo

Zbigniew Gryglas do dymisji? Nie uwierzycie, co czeka wiceministra za zdradę Gowina

Poseł PO bezlitośnie zaorał wiceprezesa partii Gowina. Poseł Gryglas zapamięta to na długo!
Fot. Flickr

Były poseł Zbigniew Gryglas, który na pocieszenie po niezdobyciu mandatu poselskiego został wiceministrem, jest postacią wyjątkowo nikczemną. Pamiętam, że mówimy o obozie Zjednoczonej Prawicy, gdzie stopień zdegenerowania jest miarą politycznej przydatności dla lidera tego środowiska, Jarosława Kaczyńskiego. Jednak ten pan jest postacią szczególną nawet w tak paskudnym otoczeniu.

Oto bowiem, gdy w poprzedniej kadencji dostał się do Sejmu na plecach – wówczas – znanego ekonomisty Ryszarda Petru niemal przemysłowo wypowiadającego się do mediów jako przedstawiciel dużego banku – zdradził Nowoczesną, gdy tej tylko zajrzało w oczy poparcie niższe od ośmiu procent, choć to właśnie z takim wynikiem przedstawiciele tej partii znaleźli się w parlamencie.

Poszedł do partii Jarosława Gowina jako do zbiorowości, która miała być PiS-em, ale bez Kaczyńskiego, Macierewicza, Kamińskiego czy Jurgiela, których w tamtym czasie dość powszechnie uważano za obciążenie tamtej formacji. Zbigniew Gryglas szybko jednak zaczął rozglądać się za czymś eksponowanym dla siebie i wyszło mu, że koalicja koalicją, jeden obóz jednym obozem, ale głównym kadrowym jest Jarosław z Warszawy a nie Jarosław z Krakowa i choć w Porozumieniu pozostawał formalnie, w PiS-ie był realnie. Można się zastanawiać, jakim cudem Gowin dopiero przy okazji próby przejęcia jego partii przez Bielana zorientował się, że Gryglas jest gnidą, ale to jest raczej materiał do przemyśleń na czas, gdy Jarosław Gowin będzie pisał pamiętnik albo udzielał wywiadu-rzeki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie