Polityka i Społeczeństwo Sport

Zbigniew Boniek w zaskakujących słowach skomentował wybory. “To się nie liczy”

Zbigniew Boniek o pomocy klubom
Dziurek/Shutterstock

Rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich wywołało lawinę komentarzy. Zwycięstwo Andrzeja Dudy omawiały nie tylko osoby na co dzień zajmujące się polityką. Swoje zdanie wyraził też Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN był w czasie trwania kampanii wyborczej bardzo aktywny, jeśli chodzi o polityczne komentarze. Niektóre wpisy Zbigniewa Bońska na Twitterze wywołały spore kontrowersje. Tak było po pierwszej turze wyborów, gdy prezes PZPN wyraził niepopularną opinię, że prezydent Polski zostanie wybrany „głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem”.

To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska – skomentował wówczas Boniek, co wywołało burzę. Bońkowi zarzucano lekceważenie części społeczeństwa i budowanie podziałów.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1277917060010557442

Legendarny piłkarz sugerował też na Twitterze, że partia rządząca próbuje kupić wyborców programami socjalnymi. Wcześniej krytykował obóz władzy za skandaliczne słowa o LGBT.

Boniek nie powstrzymał się z komentarzem po drugiej turze wyborów. I znów jest to wpis uszczypliwy w stronę zwycięskiego obozu.

E tam… 12 na 11 to się nie liczy. Chwała Zwycięzcom i Pokonanym. Miłego dnia – napisał prezes PZPN, okraszając wpis szeregiem roześmianych emotikon.

Choć wpis na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z wyborami i nie padają tu żadne konkrety, internauci nie mieli trudności z interpretacją tego komentarza. Boniek najprawdopodobniej zwrócił uwagę na nierówne warunki, w jakich toczyła się kampania prezydencka. Andrzej Duda miał za sobą całą machinę państwa, wraz z premierem Mateuszem Morawieckim, który jeździł po kraju i rozdawał tekturowe czeki. Ważną rolę w kampanii odegrała także rządowa telewizja. TVP już nawet nie udawała obiektywnej stacji, codziennie nadając w głównym wydaniu „Wiadomości” materiały atakujące Rafała Trzaskowskiego. Wpis Bońka porównuje te warunki do sytuacji boiskowej, w której jednej z drużyn na boisku wyraźnie sprzyja sędzia.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1282605118416986113

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie