Polityka i Społeczeństwo

Zaszokował Nowogrodzką, teraz mówi o kulisach śląskiego rozłamu. “Prezes nie znalazł czasu”

Piotr Drabik/ Flickr

Marszałek Jakub Chełstowski, który doprowadził do rozłamu na Śląsku, w wywiadzie dla “Polsat News” poświecił sporo miejsca prezesowi PiS.

Polityczny tydzień zaczął się od trzęsienia ziemi na Śląsku. Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, wraz z trzema radnymi, opuścił szeregi partii, tym samym pozbawiając partię Jarosława Kaczyńskiego władzy na Śląsku. Radni dołączyli do Ruchu Samorządowego “Tak! Dla Polski”.

Jakub Chełstowski w rozmowie z Onetem opisał powody dla których zrezygnował z wspierania Prawa i Sprawiedliwości w zagłębiu górniczym.

– Poziom smrodu przekroczył granicę. Nie zgadzam się z polityką partii, decyzjami rządu i antyunijnym kierunkiem. Tym, że ktoś mówi, że dzięki środkom unijnym nic dobrego w Polsce się nie wydarzyło, umniejszaniu roli samorządów, które są określane jako siedliska zła. Ulało się i trudno – mówił portalowi.

Kaczyński nie znalazł dla mnie czasu

W środę Chełstowski był gościem programu “Gość Wydarzeń” w Polsat News. Rozmowa dotyczyła m.in podejmowanych przez niego prób kontaktu z centralą na Nowogrodzkiej.

– Zapisywałem się do PiS, żeby pracować uczciwie dla regionu, a nie firmować swoją twarzą nieprawidłowości, które wydarzyły się przez ludzi związanych z PiS – zaznaczył. Dopytywany o jakie patologie chodzi, odpowiedział, że to są sprawy związane z nieprawidłowościami w zarzadzaniu projektami.

Jak dodał, z jego strony pojawiły się też “uwagi co do sposobu funkcjonowania poszczególnych czynników partyjnych, które były zgłaszane od pół roku”.

– Poinformowałem o tej sprawie wszystkie właściwe osoby, jeżeli chodzi o klucz partyjny. Nie rozmawiałem o tym z prezesem, bo nie znalazł czasu. Z drugiej strony, jak był na Śląsku to, jakby powiedzieć, chyba nie było klimatu do tej rozmowy, nie wiem z jakiego powodu – stwierdził Chełstowski. – Może takie problemy Śląska prezesa w tamtym momencie nie interesowały. Nie chcę tego oceniać – zastanawiał się.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie