Polityka i Społeczeństwo

Zaskoczenie na koniec roku. Jest niespodziewana dymisja w rządzie!

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Rok 2021 kończy się niespodziewaną dymisją w rządzie. Ze stanowiska odchodzi Marek Niedużak, Wiceminister w resorcie rozwoju i technologii.

W obliczu szeregu afer i konfliktów nie zdziwiłaby nas niejedna dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego – nawet dymisja samego premiera, tymczasem ze stanowiskiem żegna się wiceminister rozwoju i technologii Marek Niedużak. Dymisja, która wejdzie w życie 31 grudnia, została potwierdzona przez resort.

Wiceminister Marek Niedużak odchodzi z MRiT.

Odpowiadał za regulacje prawne dla przedsiębiorców, w tym Mały ZUS plus, Pakiet  Przyjazne Państwo, nowe prawo zamówień publicznych. Dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie i merytoryczną pracę! – poinformował resort rozwoju w mediach społecznościowych.

Byłemu już wiceministrowi podziękował też szef resortu.

Bardzo dziękuję Panu ministrowi za lata pracy w Ministerstwie Rozwoju i Technologii na rzecz polskich przedsiębiorców. Przygotowane pod kierunkiem ministra Niedużaka rozwiązania prawne przyczyniły się do ułatwienia w prowadzeniu biznesu i uproszczenia wielu procedur, zwłaszcza dotyczących działalności małych i średnich firm – powiedział Piotr Nowak.

Niedużak pracował w resorcie od 2016 roku, a funkcję wiceministra pełnił od lutego 2019 roku. W resorcie odpowiadał za obszar regulacji prawnych dla przedsiębiorców. Koordynował m.in. prace nad ustawami określanymi mianem tzw. pierwszej i czwartej odsłony rządowej Tarczy antykryzysowej.

Wiceminister Niedużak planował zakończenie sprawowania swojej funkcji już kilku miesięcy temu, jednak praca nad realizacją powierzonych zadań spowodowała, że odejście z resortu zostało przełożone na koniec 2021 r. – przekazało ministerstwo.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie