Po godzinach

Zaskoczenie? Maciej Stuhr wychwala Andrzeja Dudę. “Wybitny fachowiec, zagłosowałbym nawet dziś!”

Maciej Stuhr chwali Dudę
YouTube/tvnpl

Nie jest tajemnicą, że Maciej Stuhr nie należy do entuzjastów obecnej władzy. Dał temu wyraz wielokrotnie. Aktor nie pozostał obojętny na ostatnie działania rządu i prezydenta. W nowym wideo ironicznie zachęca Polaków do udziału w wyborach.

PiS prze do wyborów, Stuhr „deklaruje” poparcie

W ostatnim czasie w Polsce przebijają się dwa główne tematy dyskusji. Pierwszy z nich to oczywiście koronawirus oraz działania rządu, mające powstrzymać rozwój pandemii. Drugi – zbliżające się wybory prezydenckie. Prawo i Sprawiedliwość wciąż zaklina rzeczywistość i mimo zagrożenia epidemiologicznego dąży do przeprowadzenia wyborów w pierwotnym terminie. Sam Andrzej Duda zasłynął z twierdzenia, że skoro można wyjść do sklepu, można też pójść do lokalu wyborczego.

To szokująco beztroskie podejście władzy do wyborów spotkało się z ostrą krytyką. Przeciwko organizacji głosowania wypowiedział się nawet wybrany z list PiS radny, pracujący jako ratownik. Także Maciej Stuhr postanowił podzielić się swoimi refleksjami. W ironicznym wideo zadeklarował, że urzędujący prezydent może liczyć na jego poparcie.

Postanowiłem, że w związku ze zbliżającym, galopującym terminem wyborów, postanowiłem, że zagłosuję na Andrzeja. To jest mój kandydat. Kandydat marzeń. Dlaczego? Dlaczego myliłem się? Dlaczego nie dostrzegałem tego, co widoczne na pierwszy rzut oka? Nie wiem – powiedział Stuhr w nagraniu, które udostępnił w swoich mediach społecznościowych.

Stuhr ironizuje: „Zagłosuję nawet dziś!”

Aktor zdecydował się wymienić wszystkie zalety Andrzeja Dudy.

Wybitny fachowiec, znawca prawa. On prawo ma w jednym palcu, a ten palec ma w Dudzie Andrzeju ogromne znaczenie. Ten palec prawa. Wybitny mówca, orator bez kartki na każdy temat. Słowa się z niego sypią jak g… z barana. Przepraszam za porównanie, oczywiście chodzi mi o ilość. Poliglota. Zbawca narodu właściwie.

Maciej Stuhr przewrotnie docenił też „niezależność” urzędującego prezydenta. Zauważył, że Andrzej Duda podpisuje ustawy nawet wtedy, gdy większość społeczeństwa, czy wręcz zdrowy rozsądek, podpowiadają, by podpisu nie składać. Aktor kończy swoją blisko czterominutową wypowiedź krótką piosenką i deklaracją, że na Dudę zagłosowałby już teraz.

Głosujmy, te wybory muszą się odbyć, szybko. Przesuńmy je na wcześniej. Ja mój głos oddałbym na Andrzeja nawet dziś – mówi Stuhr na koniec nagrania.

Źródło: Facebook Maciej Stuhr

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie