Polityka i Społeczeństwo

Zaskoczeni? Więcej członków Rady Medycznej zrezygnowało, niż “Wiadomości” poświęciły sekund tej sprawie

screen/ Wiadomości TVP

Coś dziwnego stało się wewnątrz Rady Medycznej przy premierze. Większość jej członków złożyła rezygnację. O ich decyzji poinformowały “Wiadomości” TVP. Tyle że tematowi poświęcono zaledwie niecałe 10 sekund.

“Wiadomości” o Radzie Medycznej

Dziennikarze TVP informowali wczoraj o sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Poruszono też wątek Rady Medycznej. Tyle że wystarczyło na kilka sekund utracić uwagę, by w ogóle nie dowiedzieć się z programu stacji publicznej, co się stało.  – Od dziś zmieniona zostanie formuła Rady Medycznej przy premierze po tym, jak trzynastu z siedemnastu jej członków zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie pandemii – sucho przekazał narrator.

Co ciekawe, wspomniano o powodach, dla których większość lekarzy podjęła decyzję o rezygnacji.

W piśmie wspominani eksperci podkreślili zaś, że ich rezygnacja jest wynikiem “brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” oraz “wyczerpaniem się dotychczasowej współpracy”.

Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – dodali.

“Wiadomości” TVP wolą mówić o “podatku Tuska”

Choć sytuację związaną z Radą potraktowano po macoszemu, więcej mówiono o żądaniach Komisji Europejskiej, która oczekuje od Polski zapłaty kar za niewstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów. – To kolejna odsłona finansowego szantażu – groziła prowadząca Danuta Holecka.

Autorzy programu atakowali też poprzedni rząd, mówiąc, że to “to Platforma Obywatelska podczas swoich rządów podniosła wiek emerytalny”. – Zabrała miliardy złotych z OFE, likwidowano komisariaty policji, czy lokalne połączenia autobusowe – mówili.

Potem pojawił się wątek “podatku Tuska”. – Konsekwencje na forum Unii Europejskiej decyzji rządu koalicji PO-PSL ponosimy do dziś, jak w przypadku tak zwanego podatku Tuska – przekonywał widzów narrator.

TVP pozostaje więc niestety głównie maszynką propagandową PiS, a nie rzetelnym źródłem informacji. Czy to jednak jeszcze kogoś w ogóle dziwi?

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie