Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujący transfer polityczny Gowina jest możliwy? “Będziemy mieli o czym rozmawiać”

Gowin współczuje ofiarom działań rządu. Mocna krytyka wewnątrz obozu władzy
fot. flickr/Senat RP

Czy Zjednoczonej Prawicy grozi ostateczny rozłam? Czy Porozumienie przejdzie do Polski 2050? Ostatni wywiad z Szymonem Hołownią sugeruje, że coś jest na rzeczy.

Porozumienie przejdzie do Polski 2050?

Szymon Hołownia został zapytany, czy przyjąłby Jarosława Gowina w szeregi Polski 2050.

– Jarosław Gowin jest w tej chwili w trudnym momencie, na jakimś zakręcie politycznym, w którym (…) musi oszacować straty, które wyrządził mu Bielan, musi zobaczyć na ile został “wykrwawiony”, ile szabel ma w różnych wariantach – powiedział Szymon Hołownia.

Dodał, że jeśli uda mu się porozmawiać z Jarosławem Gowinem, to będziemy się nad tym zastanawiać“. Jarosław Gowin jest człowiekiem, który bardzo ostrożnie kontaktuje się z inną stroną sceny politycznej, bo wie, co mu tamci (PiS – red.) zrobią – wyjaśnił.

Nie chciał więc jasno odpowiedzieć, czy Gowin i jego ludzie mogliby znaleźć się w Polsce 2050.

Natomiast nam on nie spędza snu z powiek. Nie jest tak, że ja się budzę każdego dnia i zastanawiam się: mój Boże, czy Jarosław Gowin już się określił i czy dołączy do Polska 2050? Jak on wreszcie powie, po której stronie chce być, jak on wreszcie się zdecyduje, jaką politykę chce robić, jak wreszcie się zdecyduje, czy chce razem ze Zjednoczoną Prawicą odejść do historii czy może historię Polski tworzyć – to będziemy mieli o czym rozmawiać. Na razie tej rozmowy nie ma – podsumował polityk.

Nie mówi “nie”

Warto jednak zauważyć, że Hołownia nie mówi stanowczego “nie”. Zresztą Gowin i jego partia to łakomy kąsek dla opozycji. Wcześniej mówiło się, że może przejść do KO. Do współpracy ostatecznie nie doszło, ale w Zjednoczonej Prawicy iskrzy od początku tej kadencji. Polski Ład może z kolei stać się zarzewiem nowego konfliktu.

Możliwe więc, że Gowin wcześniej czy później przejdzie do KO lub Polski 2050. Może to zadecydować o dalszych losach rządu.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie