Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujący ruch prokuratury ws. Smoleńska. Ziobro chce odciąć Macierewiczowi tlen?

Zresztą logiki w tym całym “docieraniu do prawdy” nie ma już od dawna, ale jest Zbigniew Ziobro, który się łokciami rozpycha w Zjednoczonej Prawicy. Jest to spowodowane negocjowaniem nowej umowy koalicyjnej oraz budowaniem swojej pozycji przed ewentualnym starciem o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Tematy światopoglądowe zostały praktycznie całkowicie zawłaszczone przez Solidarną Polskę. Teraz być może dochodzi kolejny, który jest w kręgu zainteresowania ministra sprawiedliwości.

Pojawienie się takiej informacji i do tego w takim momencie nie jest dziełem przypadku.

Można postawić standardową teorię o przykrywaniu aktualnych wydarzeń, ale myślę, że akurat w tym przypadku jest to zbyt prosta droga do wytłumaczenia sobie komunikatu Prokuratury Krajowej.

Ziobro wchodzi na kolejne pole sporu politycznego i na kilka, kilkadziesiąt godzin stanie się jego twarzą. Zapewne w mediach pojawią się polityczne dyskusje na temat ruchu prokuratury, w których politycy PiS będą musieli się opowiedzieć po którejś ze stron. Trzeba będzie się zdecydować na wybuchy lub błędy kontrolerów.

Antoni Macierewicz jest kompletnie niewidoczny oraz wykluczony. W obecnej sytuacji politycznej były szef MON to zwierzę ranne, osłabione i prawdopodobnie przygotowujące się do zakończenia kariery politycznej, więc jest łatwym do całkowitego zmarginalizowania celem. Przejęcie przez ministra sprawiedliwości opowieści o Smoleńsku, to będzie jego kolejny as po sprawach światopoglądowych.

 


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie