Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujący ruch prokuratury ws. Smoleńska. Ziobro chce odciąć Macierewiczowi tlen?

Logika teorii spiskowych dotyczących katastrofy pod Smoleńskiem wymyka się spod kontroli. Ale być może Ziobro zawłaszcza nowe pole sporu politycznego.

Do tej pory “przełomowe ustalenia” w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, pojawiały się w okolicach 10 kwietnia każdego roku. Wczoraj Prokuratura Krajowa poinformowała o wystąpieniu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów pełniących w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku. Postanowienie otwiera drogę do wydania międzynarodowego listu gończego – Zarzuty, które postawiono kontrolerom, dotyczą umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób – przekazała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Antoni Macierewicz pod koniec lipca powtórzył, że przyczyną katastrofy TU-154m był wybuch – Eksplozja tego typu nie mogła być przypadkiem, musiała być zaplanowana i przeprowadzona przez kogoś, kto chciał zabić polską elitę narodową – mówił w Telewizji Republika. “Wyjaśnianie” smoleńskiego dramatu idzie dwoma drogami: prokuratorską i przez podkomisję smoleńską. Prokuratura Ziobry od lat nie potwierdza teorii o wybuchu, co jest sprzeczne z doktryną Macierewicza i wprowadza galimatias w mitologii smoleńskiej, a tym samym jest to sprzeczne z logiką. Albo niesłychana zbrodnia wybuchowa, albo błędne naprowadzanie samolotu. Do wyboru, do koloru.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie