Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujący przebieg konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy. Tego nikt się nie spodziewał!

Ostatnie tygodnie w polskiej polityce minęły pod znakiem konfliktu w Zjednoczonej Prawicy. Dziś, przynajmniej oficjalnie, spór został zakończony.

Serial pod tytułem „Spór w Zjednoczonej Prawicy” trwał od dawna. Choć spekulowano, że jego finałem może być rozpad rządu i przedterminowe wybory, ostatecznie zwaśnieni koalicjanci doszli do porozumienia.

W sobotę o 12:30 – pół godziny po zapowiadanym terminie – szczegóły porozumienia koalicyjnego mieli ogłosić liderzy Zjednoczonej Prawicy. Na konferencji prasowej pojawili się prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, prezes Porozumienia Jarosław Gowin i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj podkreślamy – zapewniał Kaczyński. Gowin dodał, że na porozumienie koalicjantów czekały “miliony Polaków”. Ziobro przekonywał, że lata rządów Zjednoczonej Prawicy były “dobre dla Polski”.

Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska – mówił z entuzjazmem Mateusz Morawiecki.

Następnie politycy złożyli podpisy pod porozumieniem. Gdy dziennikarze czekali na szczegóły, doszło do zaskakującego zwrotu akcji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie