Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujący polityczny transfer! Polityk należący do obozu władzy przechodzi w szeregi opozycji

Profesor Wojciech Maksymowicz opuszcza obóz Zjednoczonej Prawicy, a ściślej rzecz ujmując – Porozumienie Jarosława Gowina. Znany lekarz postanowił zasilić koło poselskie formacji Szymona Hołowni.

Newsem w tym wydarzeniu powinno być to, że poseł środowiska rządzącego postanowił przejść na stronę opozycji. To w polityce niezwykle rzadkie, a w polskiej polityce niespotykane. Stało się tak jednak na wyraźne życzenie Jarosława Kaczyńskiego, który nakazał swoim ludziom rozpętanie nagonki przeciwko Maksymowiczowi.

Powód? Maksymowicz krytykował rządową bieda-strategię walki z koronawirusem oraz był zaufanym człowiekiem Jarosława Gowina, którego prezes PiS postanowił politycznie uśmiercić po tym, gdy w ubiegłym roku zablokował przeprowadzenie – dziś już wiemy bezprawnych – wyborów prezydenckich w szczycie zachorowań na COVID-19.

Wojciech Maksymowicz jest pierwszym parlamentarnym przedstawicielem ugrupowania Szymona Hołowni z rzeczywistym i poważnym dorobkiem zawodowym.

Ale to nie koniec strat Porozumienia. O odejściu z partii poinformował też Robert Anacki.

Zatem i ja dołączam. Chciałem podziękować Prezesowi Jarosławowi Gowinowi oraz wszystkim przyjaciołom za współpracę i życzyć powodzenia w walce o wolność w wymiarze osobistym i gospodarczym – napisał na Twitterze polityk.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie