Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujące ultimatum Kaczyńskiego wobec członków rządu. Szykują się dymisje?

Jarosław Kaczyński bardzo poważnie podchodzi do tematu szczepień na koronawirusa. Prezes miał wręcz postawić ultimatum – politycy, którzy powiedzą, że nie chcą się szczepić, zostaną wyrzuceni z rządu.

W ostatnim czasie Janusz Kowalski wyrósł na jednego z najbardziej znanych polskich polityków. Wiceminister aktywów państwowych niemal wyleciał z rządu. Kowalski podpadł nie tylko nawoływaniem do weta unijnego budżetu i wnioskiem o wystąpienie Solidarnej Polski z koalicji rządzącej.

Chodziło też o jego deklarację, że nie zaszczepi się na koronawirusa.

Do szczepień na COVID-19 bardzo poważnie podchodzi Jarosław Kaczyński. Nic dziwnego – dla rządu to ostatnia szansa, by wyjść z twarzą w walce z koronawirusem. Negowanie szczepień przez członków rządu jest kompletnie niepotrzebne i szkodliwe, gdyż zniechęca ludzi do udziału w programie. Dlatego Kaczyński wściekł się na Kowalskiego.

Jak donosi „Wprost”, tylko interwencja Zbigniewa Ziobry uratowała Kowalskiego przed wyrzuceniem z rządu.

 W ubiegły wtorek do prezesa przyszedł Ziobro i zaczął tłumaczyć Kowalskiego, że nie chce się szczepić, bo jest ozdrowieńcem i już przechorował koronawirusa – mówi informator gazety. Kowalski przetrwał na stanowisku, ale Kaczyński zakazał mu udzielać się w mediach. I nakazał zaszczepienie. Prezes miał wręcz postawić ultimatum – zagroził, że wyrzuci z rządu każdego, kto powie, że się nie zaszczepi.

Chodzi o to, by nie zniechęcić ludzi do szczepień. Informator „Wprost” wyraził nadzieję, że na udział w programie zdecyduje się 70 procent Polaków. Jego zdaniem znaczna część aktywnych w sieci antyszczepionkowców to wynajęte trolle internetowe.

Za wieloma wpisami straszącymi szczepionką stoją służby rosyjskie, które dążą do destabilizacji w Polsce – komentuje rozmówca „Wprost”.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie