Polityka i Społeczeństwo

Zaskakujące słowa Marka Suskiego. Poseł partii rządzącej chce krwawej pacyfikacji protestów?

Stało się, wreszcie światło dzienne ujrzała ukryta koncepcja totalnej opozycji, mająca na celu odebranie władzy prawdziwym patriotom spod egidy Prawa i Sprawiedliwości. Plan rozgryzł niezawodny Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

“Znamy koncepcję opozycji. Chcą sprowokować policję i doprowadzić do rozlewu krwi”- tak Marek Suski odniósł się do sugestii redakcji portalu wPolityce.pl, jakoby policja nie mogła używać siły, kiedy jej funkcjonariusze są atakowani podczas protestów.

Elementy układanki złożyły się właśnie w zrozumiałą całość… To opozycja winna jest konieczności przegłosowania łamiących podstawowe prawa ustaw w dzikim pędzie, po to by wywołać uliczne przepychanki, gdzie protestujący na własne życzenie odniosą męczeńskie rany. A winą zostanie obarczone biedne PiS.

Marek Suski narzekał, że gdy w Niemczech, czy Francji “policja biła i traktowała manifestantów gazem” w Polsce takie stanowcze działania przedstawione by były jako dowód na dyktaturę. “Mamy świadomość, że nam można mniej.” – dodał.

Najgorsze w wypowiedzi Marka Suskiego jest to, że przełamano granicę – groźba krwawego uciszania protestujących staje się nie tylko prawdopodobna, ale według posła PiS również konieczna. To nieprawda, że Policja nie może reagować na atak ze strony prowokatorów, w takim wypadku odpowiedź powinno być dostosowana do rodzaju zagrożenia. Spór nie dotyczy w żadnym miejscu Policji, a próba włączenia jej w zastany dyskurs polityczny jest podobną manipulacją, jakiej dopuszcza się Prawo i Sprawiedliwość. Oczywiste jest, że walka z Policją na dłuższą metę nie przysporzy opozycji zwolenników ani argumentów. Nie dziwi jednak rozprzestrzenianie obrazków policjantów agresywnie interweniujących na protestach, jako argumentu przeciw władzy. Chciałbym, żeby do urzeczywistnienia się ponurej wizji Marka Suskiego nigdy nie doszło, a pokłady sił wykorzystanych w bezsensownych przepychankach użyto w sprawie łamania prawa w Polsce przez partię rządzącą.

Źródło: wpolityce

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie