Zaskakująca reakcja Tuska na słowa Hołowni. Lider PO nie odpuszcza. „Wzywam wszystkich…”

Donald Tusk zareagował na słowa, które Szymon Hołownia powiedział podczas zjazdu krajowego Polski 2050. Chodzi o wspólny start w wyborach parlamentarnych.

Co z tą wspólną listą?

Nie kończy się dyskusja o ewentualnym wspólnym starcie opozycji w wyborach parlamentarnych. Donald Tusk chce usłyszeć jasną deklarację już teraz, Szymon Hołownia zbywa temat. W miniony piątek szef PO, goszcząc w Lublinie na spotkaniu z mieszkańcami, zwrócił się do lidera Polski 2050 z, jak to ujął, „serdeczną prośbą” o jasną deklarację.


– Ja chcę wygrać te wybory. Podchody, czy małe gierki się do niczego nie przysłużą. Albo idziemy razem, ja jestem przekonany, że będzie wtedy lepiej. Ale jeśli nie chcecie, to powiedzcie. Nie ma już czasu, to ostatni moment. My musimy się przygotować do tego wielkiego wydarzenia, jakim będzie zwycięstwo – mówił Tusk, a Hołownia odpowiedział na te słowa podczas sobotniego zjazdu krajowego swojej partii.

– Kochany Donaldzie, chcę ci powiedzieć, że od naszej długiej, serdecznej rozmowy minął już tydzień i nic się u nas nie zmieniło. Mówię o tej dobrej rozmowie, którą mieliśmy przed tamtym głosowaniem, kiedy fraza „doskonale cię rozumiem” padała tak często, że konkurować z tym mogą tylko nasze żony – ironizował lider Polski 2050.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o ultimatum, jakie ma stawiać Donald Tusk. Najczęściej słyszymy je przez media. Nie mamy takiej tradycji, że rozmawiamy z kimś przez ultimatum i stawiamy żądania. To, mówiąc delikatnie, nie buduje zaufania między partnerami – komentował zaś w rozmowie z WP wiceszef partii Michał Kobosko.

Tusk wciąż namawia

W programie „Fakty po Faktach” Szymon Hołownia wskazał, że decyzja dotycząca startu w wyborach ma zapaść w lutym. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie działania (głosowanie ws. ustawy o SN) i wypowiedzi sugerują, że Hołownia nie chce wspólnej listy.

A na wspólny start opozycji wciąż namawia Donald Tusk. W mediach społecznościowych opublikował wpis, który można uznać za odpowiedź na słowa Szymona Hołowni.

Nie ma wrogów po stronie demokratycznej. Szanując partnerów i ich decyzje, wzywam wszystkich pragnących zmiany i wierzących w zwycięstwo: chodźmy razem – napisał lider Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Źródło: WP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *