Polityka i Społeczeństwo

Zaskakująca propozycja Platformy Obywatelskiej. Będzie nowe 500 Plus?

Borys Budka w Trójce
YouTube/ Telewizja Republika

Dzisiaj klub Koalicji Obywatelskiej składa inicjatywę ustawodawczą, która wpisuje się w wielki program nowej solidarności.(…)Dzisiaj proponujemy realne rozwiązania, nie tylko dla branży turystycznej, ale również dla polskich rodzin. Proponujemy czek, swego rodzaju 500 plus w turystyce dla polskich rodzin, niewykluczający nikogo. Czek, który da oddech polskim firmom w branży turystycznej, ale również pozwoli w imię solidarności, w imię wspólnoty, aby te najbliższe wakacje polskie rodziny mogły spędzić w Polsce – mówił wczoraj na konferencji prasowej w Krakowie Borys Budka.

Szczegóły propozycji przedstawił Ireneusz Raś, który zaznaczył, że sam czek turystyczny, to nie jest nowość programie wyborczym i był przygotowywany przez Gabinet Cieni – (…)Ten czek absolutnie nie jest czekiem socjalnym, jak bon turystyczny (rządowy-red). Ten czek jest progospodarczy – tłumaczył Raś.

Program jest rozpisany na trzy lata, ale jest sprasowany na dwa lata, które będą tymi najbardziej krytycznymi dla polskiej gospodarki turystycznej – Turystyka, i to Platforma podkreśla od wielu, wielu miesięcy, nawet przed koronawirusem, nie była nigdy sektorem gospodarczym dostrzeżonym przez rządzących. Nigdy nie było pomocy wprost. Raz tylko(…)moje środowisko polityczne przy okazji Euro 2012 pośrednio wspomogło ją i dało impuls prorozwojowymówił poseł Platformy Obywatelskiej.

O czek będzie można się starać za pomocą prostej aplikacji. Platforma wyliczyła koszty swojej inicjatywy, która wpisuje się w program nowej solidarności – Ten czek jest przez nas w jakiś sposób zsumowany na 18 miliardów złotych(…)Ale rozpisujemy to na trzy lata budżetowe.(…)Jeżeli rozpiszemy to na trzy lata, to ta kwota nie przeraża – wyjaśniał Raś. Rząd na bon turystyczny, który jest inaczej lokowany i według Rasia nie będzie skuteczny dla gospodarki, przeznaczył do końca roku do 9 mld zł. Branża turystyczna generuje 6 proc. PKB.

Tu można odsłuchać całą konferencję prasową.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie