Polityka i Społeczeństwo

Zaskakująca deklaracja Donalda Tuska. Pogodzi się z Jarosławem Kaczyńskim?

Tusk i Kaczyński

W Polsce ruszył program szczepień przeciwko COVID-19. Do zaszczepienia się zachęcają politycy. Zaskakującą deklarację złożył Donald Tusk.

27 grudnia rozpoczął się tzw. „Etap 0” programu szczepień przeciw koronawirusowi. Jako pierwsi zostaną zaszczepieni m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia i personel domów pomocy społecznej. Jednak w Polsce wciąż nie ma pełnego zaufania do szczepień. Z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” wynika, że aż 44 procent Polaków nie zamierza się szczepić.

Do wzięcia udziału w programie zachęcają politycy, między innymi Stanisław Karczewski i Tomasz Grodzki, którzy zaszczepią się nawzajem.

Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi – powiedział marszałek Senatu. Z podobną inicjatywą wystąpili wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zwolennikiem szczepionek jest też Jarosław Kaczyński. Michał Dworczyk przyznał w rozmowie na antenie TOK FM, że prezes jest „zdeterminowany, żeby jak najszerzej przekonywać i promować szczepienie”. W kuluarach pojawiły się plotki, że Kaczyński zagroził, iż wyrzuci z rządu polityków, którzy odmówią szczepień. Ponoć prezes był wściekły na Janusza Kowalskiego, który publicznie powiedział, że się nie zaszczepi. Potem odkręcał swoje słowa.

„Ponadpartyjność” szczepień podchwycili też internauci. Jeden z nich zaproponował, by – wzorem Karczewskiego i Grodzkiego – na wspólne szczepienie umówili się Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. I były premier odpowiedział na tę propozycję.

Dla dobra sprawy gotów byłbym osobiście ukłuć Pana Prezesa – zadeklarował Donald Tusk. Czy akcja dojdzie do skutku? We wspomnianej rozmowie w TOK FM Michał Dworczyk powiedział, że prezes planuje zaszczepić się „w swojej grupie wiekowej”. Na pytanie, czy wicepremier zaszczepi się publicznie, szef KPRM odparł, że nie zna szczegółów wydarzenia, ale „tego faktu na pewno nikt nie będzie ukrywał”.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie