Polityka i Społeczeństwo

Zaskakująca decyzja PO. Dwóch ważnych polityków wyrzuconych z szeregów partii!

Zaskakująca decyzja Platformy Obywatelskiej! Dwóch polityków, Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, zostało wyrzuconych z szeregów partii.

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął w piątek popołudniu decyzję o wyrzuceniu z partii Ireneusza Rasia oraz Pawła Zalewskiego. O sprawie informował wcześniej dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki. Według jego informacji politycy zostali usunięci z powodu „szkodzenia Platformie, podważania decyzji władz oraz nieuczciwości wobec koleżanek i kolegów z Platformy i klubu parlamentarnego”.

Trochę to reakcja na ostatnie, również medialne, aktywności obu polityków, a trochę – jak się wydaje – uprzedzenie ich ruchu w kierunku Polska2050 albo PSL – skomentował Piasecki.

W rozmowie z PAP Jan Grabiec powiedział, że decyzja Zarządu Krajowego PO o wykluczeniu została podjęta na wniosek przewodniczącego PO Borysa Budki. Doniesienia już potwierdzili już sami zainteresowani.

Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło? – napisał na Twitterze Paweł Zalewski.

– O wyrzuceniu z PO dowiedziałem się od dziennikarzy. Nie wiem, jakie jest uzasadnienie tej decyzji, nie wiem, za co zostałem wyrzucony – powiedział Raś w rozmowie z WP.

Zalewski i Raś w ostatnim czasie krytycznie wypowiadali się w mediach o swojej byłej już partii. Są oni też wśród 51 parlamentarzystów PO, którzy podpisali list z apelem o zmiany w partii. Raś krytykował też przewodniczącego PO Borysa Budkę w wywiadzie na antenie Radia Plus.

Nie jest to lider, za jakiego można było uważać Donalda Tuska czy Grzegorza Schetynę, którzy trzymali PO twardą ręką – mówił były już poseł PO.

Źródło: Gazeta.pl, WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie