Po godzinach

Żarty się skończyły! Jest mocna reakcja Kingi Rusin ws. wyroku TK

Screen/ Instagram / kingarusin

Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. zgodności Konstytucji z prawem Unii Europejskiej sprowokował Kingę Rusin. Celebrytka porównała go do niezbyt smacznego dania. Wieszczy też, co czeka nasz kraj w przyszłości.

Kinga Rusin: to jest jak bigos

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że uznawanie prawa unijnego za wyższe nad krajowymi normami prawnymi jest niezgodne z polską konstytucją. Wyrok wywołał burzę, politycy opozycji nie mają wątpliwości, że PiS wykonało duży krok w stronę polexitu. Sprawa zdenerwowała też… Kingę Rusin, która przerwała błogi odpoczynek i wystosowała obszerny post. Celebrytka twierdzi, że nowe orzeczenie TK jest jak… nieświeży bigos.

PiS od sześciu lat łamie i niszczy polską Konstytucję, jednocześnie stając rzekomo w “jej obronie”! Teraz postanowił zmieszać z błotem instytucje i traktaty, które jej naprawdę bronią, czyli Unię Europejską i jej Trybunał (TSUE). Oczywiście wszystko podlane patriotycznym sosem, żeby niestrawny bigos (posługując się nie bez przyczyny kuchenną nomenklaturą) smakował przynajmniej w TVP. Od samego patrzenia i słuchania zbiera się na wymioty więc niech nawet nie próbują wciskać nam tego “dania” na siłę do gardła!

– napisała w social mediach celebrytka.

Rusin dodaje, że jako kraj zostaniemy ostatecznie “wrzodem Europy”, a cały ten “bigos” wyjdzie nam jeszcze bokiem:

Podany wczoraj przez koleżankę prezesa nieświeży bigos podlany pisowskim bełkotem, upichcony na polityczne “dziadowskie” zamówienie przy pomocy dublerów i wybitnie pomocnych podkuchennych, jak Piotrowicz czy Pawłowicz, oczywiście bardzo Polsce zaszkodzi. Będziemy wrzodem Europy, kimś, do kogo nikt się nie chce przyznać, a tym bardziej się z nim widywać, rozmawiać czy cokolwiek negocjować.

Po tych ponurych wizjach, które swoją drogą mocno kontrastują z dodanym do postu zdjęciem Pani Kingi, na koniec dziennikarka pisze jednak:

Konstytucja i Europa – to dwa filry naszej przyszłości – i ich nie oddamy!

Jest więc nadzieja!

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie