Polityka i Społeczeństwo

Zaradny Sasin ma ponoć pilotować odbudowę Ukrainy. Donald Tusk nie mógł powstrzymać się od miażdżącego komentarza

W ostatnich dniach gruchnęła informacja, że Jacek Sasin ma pilotować sprawy związane z odbudową Ukrainy. Doniesienia skomentował Donald Tusk.

Sasin odbuduje Ukrainę

O tym, że Jacek Sasin ma pilotować przygotowanie polskiej oferty dotyczącej odbudowy Ukrainy, poinformował BusinessInsider.com.plDokument ma zostać przyjęty przez rząd i przedstawiony w Kijowie – poinformował portal.

Do odbudowy Ukrainy mają zostać zaangażowane spółki Skarbu Państwa, ale także prywatne firmy. Rząd liczy, że bardzo dobrze układające się relacje polsko-ukraińskie, pozwolą na uzyskanie przewagi na tym rynku nad innymi krajami.

Niedługo mają się rozpocząć rozmowy z prywatnym biznesem na temat jego zaangażowania w projekt przygotowywany w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W ciągu maksymalnie dwóch miesięcy dokument powinien być gotowy, chociaż ze względu na działania wojenne może jeszcze podlegać modyfikacjom – mówi w rozmowie z BusinessInsider.com.pl osoba zajmująca się przygotowaniem strategii.

Donald Tusk komentuje

Nazwisko Jacka Sasina kojarzy się prawie każdemu Polakowi z katastrofą czy zawaleniem prowadzonego przez niego projektu. To żołnierz Jarosława Kaczyńskiego, który spełnia każdą polityczną zachciankę prezesa PiS i podejmuje się zadań skazanych już na starcie na porażkę.

Donald Tusk spotkał się wczoraj ze strażakami ochotnikami z OSP Grzmiąca (woj. zachodniopomorskie). Wśród pytań zadawanych przez dziennikarzy pojawiło się także to dotyczące Jacka Sasina – Czy jedynym możliwym specjalistą, któremu można powierzać zadanie odbudowy Ukrainy przez Polskę? – padło.

Informacja, że pan wicepremier Sasin ma się zajmować odbudową Ukrainy, zabrzmiała jak dość ponury żart. Zresztą do tej pory nie jestem pewien, czy oni to serio powiedzieli. Jak mówimy o Ukrainie, o wojnie, o zrujnowaniu tego kraju przez rosyjskie rakiety i bomby i o tym wielkim dziele odbudowy, który czeka Ukrainę i całą Europę, cały zachodni świat, to tu nie ma jakby miejsca na żarty – odpowiedział lider PO.

Były szef Rady Europejskiej zaapelował, “aby nie robić tego Ukraińcom” – Oni mają naprawdę bardzo poważne problemy, dramaty na głowie i nie zasłużyli na to, żeby jeszcze dołożyć im do tego wicepremiera Sasina jako budowniczego – dodał.

Czytaj również:

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie